Gol Rafała Grzelaka w Grecji

W ubiegłym tygodniu pomocnik Rafał Grzelak pokazał się z bardzo dobrej strony w greckiej ekstraklasie. Nasz rodak w pojedynku z Atromitosem zdobył dwie bramki i zaliczył jedną asystę. W 20. kolejce Alpha Ethniki Polak potwierdził, iż jest w wysokiej formie.

Wojciech Święch

W niedzielę jego drużyna, Skoda Xanthi, podjęła przed własną publicznością Levadiakos. Grzelak znalazł się w wyjściowym składzie gospodarzy. Były zawodnik Pogoni Szczecin w 10. minucie stworzył pierwszą groźną sytuację w tym meczu, ale jej nie wykorzystał.

Miejscowi objęli prowadzenie w 24. minucie za sprawą trafienia Stavrosa Tziortziopoulosa. W 38. minucie wynik podwyższył piłkarz o polskich korzeniach, reprezentant Kanady - Tomasz Radziński.

Po zmianie stron, w 59. mniucie, Levadiakos strzelił kontaktowego gola. Futbolówkę w siatce umieścił Anderson Oliveira. Jednak w 70. minucie Skoda znowu prowadziła różnicą dwóch bramek. Golkipera przyjezdnych pokonał Grzelak, który wykorzystał centrę Radzińskiego z prawej strony. Nasz rodak mógł wpisać się na listę strzelców też pięć minut później, lecz zabrakło mu szczęścia. Wynik meczu na 4:1 w 89. minucie ustalił Sebastian Penko. Grzelak wystąpił w całym spotkaniu.

Skoda Xanthi - Levadiakos 4:1 (2:0)
1:0 - Tziortziopoulos 24'
2:0 - Radziński 38'
2:1 - Oliveira 59'
3:1 - Grzelak 70'
4:1 - Penko 89'