Arabia Saudyjska: Dublet Adriana Mierzejewskiego

W piątkowym meczu 2. kolejki saudyjskiej ekstraklasy z Al-Qadisiyah (2:2) dwie bramki dla Al-Nassr zdobył Adrian Mierzejewski. Dublet Polaka nie pomógł jednak mistrzom Arabii Saudyjskiej w odniesieniu pierwszego ligowego zwycięstwa w sezonie.

Maciej Kmita
41-krotny reprezentant Polski pierwszego gola strzelił w 14. minucie gry, zmuszając bramkarza rywali do kapitulacji świetnym uderzeniem z rzutu wolnego z ok. 20 metrów. Po strzale Mierzejewskiego piłka wylądowała w samym "okienku" bramki, a nim zatrzepotała w siatce, odbiła się jeszcze od poprzeczki.
Trzy minuty później "Mierzej" podwyższył prowadzenie Al-Nassr na 2:0, a tym razem pokonał golkipera Al-Qadisiyah głową po rzucie rożnym. Dublet Polaka nie wystarczył jednak mistrzom Arabii Saudyjskiej w odniesieniu pierwszego w sezonie ligowego zwycięstwa. W 66. minucie kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył Mutab Salem, a w szóstej minucie doliczonego czasu gry ten sam zawodnik doprowadził do remisu.

Dla Mierzejewskiego to pierwsze trafienia w sezonie 2015/2016, a Al-Nassr po dwóch kolejkach ma na koncie cztery punkty.