Premier League: Pewny triumf Młotów, Newcastle na ostatnim miejscu

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News
East News

Dotąd West Ham United punktował tylko z potentatami - Arsenalem i Liverpoolem. W poniedziałek ekipa Slavena Bilicia ograła natomiast nisko notowane Newcastle United. Dublet skompletował Dimitri Payet.

Młoty modelowo ułożyły sobie rywalizację, bowiem zdobywały gole na początku pierwszej i drugiej połowy. Dimitri Payet otworzył wynik w 9. minucie pięknym technicznym strzałem sprzed pola karnego. Piłka kopnięta wewnętrzną częścią stopy poleciała niemal w okienko i Tim Krul był bezradny.

Drugiego gola Francuzowi wypracował Victor Moses, który tuż po przerwie popisał się rajdem przez pół boiska, a następnie huknął w poprzeczkę. Payet trafił do siatki błyskawiczną dobitką.

West Ham odniósł trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie i z dorobkiem dziewięciu punktów zajmuje 5. miejsce w tabeli. Sroki natomiast wciąż czekają na premierowy triumf. Na razie zamykają tabelę.

West Ham United - Newcastle United 2:0 (1:0) 1:0 - Dimitri Payet 9' 2:0 - Dimitri Payet 48'