Tadeusz Pawłowski: Zabrakło nam determinacji jaką miał Górnik

W meczu 9. kolejki Ekstraklasy Śląsk Wrocław przegrał na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 0:2. - Zabrakło nam determinacji jaką mieli rywale - powiedział trener gości, Tadeusz Pawłowski.

Łukasz Witczyk

Po ośmiu kolejkach to Śląsk Wrocław był wyżej w ligowej tabeli. Wojskowi zajmowali siódmą lokatę i do trzeciego Ruchu Chorzów tracili tylko punkt. Z kolei Górnik Zabrze zgromadził na swoim koncie dwa punkty i był czerwoną latarnią Ekstraklasy. Jednak po zakończeniu pojedynku to 14-krotni mistrzowie Polski byli w zdecydowanie lepszych humorach.

Zabrzanie od pierwszego gwizdka grali odważniej i częściej atakowali, oddali więcej strzałów i mieli więcej obron. Śląsk próbował stwarzać zagrożenie pod bramką rywala dopiero po straconych bramkach. - Zabrakło nam determinacji jaką miał Górnik Zabrze. Rywale przebili nas walką, uważam że w moim zespole było za mało walki i mądrości. Górnik wygrał zasłużenie i pozostaje mi tylko pogratulować rywalom. Nam pozostało pracować dalej - przyznał trener Wojskowych, Tadeusz Pawłowski.

Gra w ofensywie była największą bolączką wrocławskiej drużyny. - Za mało pokazaliśmy w ofensywie. Zbyt szybko traciliśmy piłki, szczególnie w pierwszej połowie, gdzie po dwóch-trzech podaniach kontra powinna być dokładnie rozegrana. Mecz tak się potoczył, że do przerwy było 0:0. W drugiej połowie straciliśmy piłkę w przodzie, nasz zawodnik w polu karnym nie trafił piłkę i Górnik szybko wyszedł na prowadzenie i mógł grać swoją piłkę - ocenił Pawłowski.

Szkoleniowiec wrocławian nie chciał wyróżniać ani ganić poszczególnych zawodników. - Jestem wkurzony, bo przegraliśmy mecz. Razem przegrywamy i razem wygramy, dlatego nie jestem wkurzony na mój zespół, a dlatego, że przegraliśmy - zakończył trener Śląska.