Ligue 1: Mistrz Francji stracił punkty

Spotkanie na szczycie francuskiej Ligue 1 dostarczyło wielu emocji. Stade Reims nie przestraszyło się pełnego gwiazd Paris Saint-Germain i dzięki ambitnej walce zremisowało 1:1.

Sebastian Najman
East News

Mistrz Francji przeważał od samego początku, ale nie potrafił udokumentować tego zdobytym golem. Podopieczni Laurenta Blanca mogli prowadzić już w 18. minucie. Piłka po strzale Ezequiela Lavezziego została wybita z linii bramkowej przez jednego z obrońców. Później paryżanom także brakowało odrobiny szczęścia. Gole z 15. i 38. minuty nie zostały uznane przez sędziego, który w obu przypadkach słusznie dopatrzył się spalonych. W 42. minucie swoją najlepszą okazję przed przerwą mieli gospodarze. Strzał Nicolasa de Preville trafił w słupek.

Po zmianie stron obie drużyny nadal miały duże problemy ze skutecznością. Prawdziwie doskonałej okazji nie wykorzystał Zlatan Ibrahimović. Szwed - dobijając "szczupakiem" uderzenie Marco Verrattiego - chybił na pustą bramkę! W 74. minucie zabójczy kontratak mogli wyprowadzić zawodnicy Oliviera Guegana, lecz Grejohn Kyei nie trafił czysto w piłkę.

Ciekawych fragmentów w tym meczu nie brakowało, ale ich prawdziwe apogeum miało miejsce w samej końcówce. W 83. minucie błąd obrońców PSG został z zimną krwią wykorzystany przez Theosona Jordana Siebatcheu. Radość wśród gospodarzy nie trwała jednak długo. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później do remisu doprowadził Edinson Cavani, ustalając tym samym wynik hitu 6. kolejki.

Stade Reims - Paris Saint-Germain 1:1 (0:0)
1:0 - Theoson Jordan Siebatcheu 83'
1:1 - Edinson Cavani 84'

Stade Reims: Kossi Agassa (24' Johny Placide) - Hamari Traore, Aissa Mandi, Anthony Weber, Franck Signorino - Prince Oniangue (55'  Diego), Jaba Kankawa, Antoine Devaux, Frederic Bulot, Grejohn Kyei (77' Theoson Jordan Siebatcheu) - Nicolas de Preville.

PSG: Kevin Trapp - Gregory van der Wiel, Marquinhos, Thiago Silva, Layvin Kurzawa - Marco Verratti, Benjamin Stambouli (76' Blaise Matuidi), Lucas (65' Edinson Cavani), Javier Pastore, Ezequiel Lavezzi (66' Angel di Maria) - Zlatan Ibrahimović.

Żółte kartki: Jaba Kankawa, Grejohn Kyei (Reims) oraz Benjamin Stambouli, Blaise Matuidi (PSG).

Sędzia: Bartolomeu Varela.