Stomil Olsztyn ukarał Chrobrego, potężna kontrowersja wpłynęła na wynik

Stomil Olsztyn pokonał Chrobrego Głogów 2:1 w 9. kolejce I ligi. Oba gole dla olsztynian padły po strzałach z rzutu karnego. Przyznanie jednego z nich było bardzo kontrowersyjne.

Pojedynek na wyżynach I ligi rozpoczął się od mocnych uderzeń, które zwiastowały duże emocje. Ex-lider Chrobry Głogów ruszył do ataku i w 12. minucie olsztynian musiał ratować Piotr Skiba. Doświadczony bramkarz zatrzymał Michała Ilkowa-Gołąba. Po sześciu, następnych minutach goście prowadzili. Stoper Damian Byrtek wybrał się w pole karne Stomilu, wyskoczył wysoko do dośrodkowania z rzutu rożnego i główkował do bramki.

Chrobry nie nacieszył się długo prowadzeniem, a Byrtek zamazał dobre wrażenie, prokurując rzut karny. Zbigniew Dobrynin dopatrzył się faulu tego zawodnika, a jedenastkę w gola zamienił Irakli Meschia. Do końca pierwszej części spotkania obie drużyny próbowały zaatakować. Może momentami brakowało jakości, ale na pewno nie chęci.

Druga połowa nie rozpoczęła się przebojowo. Piłkarze gdzieś zatracili wigor, a na boisko z szatni wyszedł poza nimi chaos. Dopiero końcówka była interesująca i niestety przyczynił się do tego sędzia, który podjął kontrowersyjną decyzję. W 77. minucie Dobrynin gwizdnął drugą jedenastkę Stomilowi, ale tym razem trudno było zorientować się: dlaczego? Grzegorz Lech strzelił pewnie na 2:1 dla gospodarzy, po czym pokazał gest Kozakiewicza w kierunku Karola Szymańskiego.

Pomocnik Stomilu zobaczył czerwoną kartkę, a Chrobry ruszył do ataku na osłabionego przeciwnika. Na boisku było jednak za dużo nerwowości, a ta nie sprzyjała zbudowaniu jakiegokolwiek, składnego ataku. Stomil dowiózł prowadzenie do końca, odkuł się za porażkę sprzed tygodnia i bezpośrednio po meczu był liderem.

Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 2:1 (1:1) 0:1 - Damian Byrtek 18' 1:1 - Irakli Meschia (k.) 24' 2:1 - Grzegorz Lech (k.) 78'

Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Rafał Remisz, Jarosław Ratajczak - Piotr Głowacki (46' Paweł Głowacki), Grzegorz Lech, Irakli Meschia (72' Tsubasa Nishi), Łukasz Suchocki (89' Michał Trzeciakiewicz), Dawid Szymonowicz - Rafał Kujawa.

Chrobry: Karol Szymański - Krzysztof Ziemniak (85' Robert Pisarczuk), Damian Byrtek, Łukasz Bogusławski, Adam Samiec - Dominik Kościelniak, Marcel Gąsior (87' Michał Michalec), Szymon Drewniak, Michał Ilków-Gołąb, Łukasz Szczepaniak - Damian Sędziak (74' Bartosz Machaj).

Żółte kartki: Meschia (Stomil) oraz Ilków-Gołąb (Chrobry).

Czerwona kartka: Lech (Stomil) /79' - za niesportowy gest/

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).