Serie A: Pierwsze ligowe zwycięstwo Juventusu, gol numer 300 Tottiego i wpadka Romy

Bianconeri wreszcie zwyciężyli w Serie A, pokonując na wyjeździe Genoę CFC. Nieoczekiwanie punkty straciła AS Roma, która u siebie nie zdołała pokonać US Sassuolo.

Konrad Kostorz

Podbudowani zwycięstwem w Lidze Mistrzów nad Manchesterem City podopieczni Massimiliano Allegriego uporali się z 6. drużyną minionego sezonu. Decydującą rolę odegrał Paul Pogba, który w 60. minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Giorgio Chiellinim, a przed przerwą po jego uderzeniu golkiper Eugenio Lamanna niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki.

Starej Damie grało się łatwiej po zmianie stron, ponieważ czerwoną kartkę otrzymał w 44. minucie Armando Izzo, który popełnił taktyczny faul na Juanie Cuadrado. Szanse do podwyższenia prowadzenia mieli jeszcze wspomniany Cuadrado oraz aktywny Mario Mandzukić.

Sędzia był głównym bohaterem meczu na Stadio Olimpico. Arbiter podjął mnóstwo kontrowersyjnych decyzji, w tym uznał gola Francesco Tottiego, który w momencie podania - jak się wydaje - znajdował się na ofsajdzie. "Il Capitano" zdobył swoją 300. bramkę w oficjalnym meczu AS Romy. Ponadto rozjemca nie zaliczył prawidłowego strzelonego gola przez Sassuolo i w końcówce nie wskazał na "wapno", nie dostrzegłszy faulu w polu karnym gości. Dodajmy, że zastępujący kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego Morgan De Sanctis przy puszczonych golach nie zawinił.

Nowym wiceliderem rozgrywek jest Torino Kamila Glika, który przeciwko Sampdorii rozegrał całe zawody i spisał się na miarę oczekiwań. Byki po golach Fabio Quagliarelli pokonali genueńczyków 2:0 i mają w dorobku już 10 punktów. Paweł Wszołek wciąż nie doczekał się debiutu w Hellasie - cały pojedynek obejrzał z ławki rezerwowych, a jego zespół rzutem na taśmę uratował remis. Bez punktów pozostaje beniaminek z Frosinone.

Genoa CFC - Juventus Turyn 0:2 (0:1)
0:1 - Eugenio Lamanna (sam.) 37'
0:2 - Paul Pogba (k.) 60'

Genoa: Lamanna - De Maio, Burdisso, Izzo - Cissokho, Rincon, Dzemaili (57' Pandev), Laxalt - Ntcham, Perotti (46' Figueiras) - Capel (64' Tachtisidis).

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Barzagli, Chiellini, Evra - Sturaro, Lemina (76' Hernanes), Pogba - Cuadrado, Mandzukić (83' Zaza), Morata (22' Pereyra).

Czerwona kartka: Armando Izzo /44' za drugą żółtą/ (Genoa CFC).

AS Roma - US Sassuolo 2:2 (1:2)
0:1 - Gregoire Defrel 22'
1:1 - Francesco Totti 36'
1:2 - Matteo Politano 45'
2:2 - Mohamed Salah 49'

Roma: De Sanctis - Maicon (64' Florenzi), Manolas, Ruediger, Torosidis - Pjanić, De Rossi, Nainggolan - Salah, Totti (72' Dzeko), Iturbe (50' Falque).

Sassuolo: Consigli - Gazzola, Cannavaro, Acerbi, Peluso - Missiroli, Magnanelli, Duncan (59' Biondini) - Politano (81' Berardi), Defrel, Floro Flores (64' Sansone).

Atalanta Bergamo - Hellas Werona 1:1 (0:0)
1:0 - Maximiliano Moralez 89'
1:1 - Eros Pisano 90+7'

Czerwona kartka: Bosko Janković /79' za drugą żółtą/ (Hellas Werona).

Bologna FC - Frosinone Calcio 1:0 (1:0)
1:0 - Anthony Mounier 27'

Torino FC - Sampdoria Genua 2:0 (2:0) 1:0 - Fabio Quagliarella 18' 2:0 - Fabio Quagliarella 24'