Premier League: Wielka pogoń Chelsea! Rezerwowi uratowali Jose Mourinho

Chelsea do 79. minuty sensacyjnie przegrywała z Newcastle United 0:2. Jednak gole rezerwowych Ramiresa i Williana uratowały remis The Blues.

Bartosz Zimkowski
PAP

W wielkim kryzysie było przed tym meczem Newcastle United. W lidze zajmowało przedostatnie miejsce, nie mając na koncie nawet zwycięstwa, a kilka dni temu na St James Park wygrało I-ligowe Sheffield Wednesday w Pucharze Ligi Angielskiej.

Od pierwszych minut Sroki grały z dużym zaangażowaniem i poświęceniem, co mogło podobać się miejscowym fanom. Chelsea nie była w stanie narzucić swojego stylu gry. Co więcej, częściej przy piłce utrzymało się Newcastle United i Steve McClaren w końcu był zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

W 42. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Kurt Zouma zdecydował się na przepuszczenie piłki we własnym polu karnym i nie spodziewał się, że za jego plecami czyha Ayoze Perez. Gracz Newcastle United przyjął futbolówkę, a następnie uderzył ją tak, że ta odbiła się od słupka i wpadła do siatki Chelsea.

Kwadrans po zmianie stron St James Park mogło celebrować drugą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Georginio Wijnaldum zgubił krycie Cesca Fabregasa i z kilku metrów strzałem głową zdobył gola. Dla Holendra było to drugie trafienie w Premier League.

Jose Mourinho dokonał trzech zmian wpuszczając na murawę Williana, Radamela Falcao aż w końcu Ramiresa. Ten ostatni pięć minut po pojawieniu się na plac gry zdobył przepięknego gola. Jego uderzenie z 20 metrów zatrzymało się w okienku bramki Newcastle.

Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Willian dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w światło bramki, nie sięgnął jej Ramires, a zaskoczony Krul nie zdołał sparować jej.

Chelsea zdołała zremisować 2:2 i przełamała kiepską serię na St James Park. The Blues przegrali tutaj trzy ostatnie mecze.

The Blues po siedmiu kolejkach Premier League zajmują piętnaste miejsce z ośmioma punktami na koncie.

Newcastle United - Chelsea 2:2 (1:0)
1:0 - Ayoze Perez 42'
2:0 - Georginio Wijnaldum 60'
2:1 - Ramires 79'
2:2 - Willian 87'

Newcastle: Tim Krul - Daryl Janmaat, Fabricio Coloccini, Chancel Mbemba, Kevin Mbabu, Jack Colback (54' Gabriel Obertan), Georginio Wijnaldum, Moussa Sissoko (90+2' Siem de Jong), Ayoze Perez, Vurnon Anita, Aleksandar Mitrović (85' Ivan Toney).

Chelsea: Asmir Begović Branislav Ivanović Kurt Zouma, Gary Cahill, Cesar Azpilicueta, Cesc Fabregas, Nemanja Matić (61' Willian), Oscar (74' Ramires), Eden Hazard, Pedro Rodriguez, Loic Remy (61' Radamel Falcao).

Żółte kartki: Jack Colback (Newcastle) oraz Branislav Ivanović, Pedro Rodriguez (Chelsea).