Gol Emmanuela Olisadebe na Cyprze

W środę odbyły się mecze 21. kolejki cypryjskiej ekstraklasy. Beniaminek najwyższej klasy rozgrywkowej, APOP Kinyras/Peyias, zmierzył się na wyjeździe z Ethnikosem Achna. Przed tym spotkaniem w tabeli A' Katigoria wyżej notowani byli goście.

Wojciech Święch

W wyjściowym składzie przyjezdnych zabrakło byłego reprezentanta Polski - Emmanuela Olisadebe. Ethnikos objął prowadzenie w 18. minucie, kiedy to futbolówkę w siatce umieścił Levan Kebadze.

Olisadebe pojawił się na boisku w 65. minucie meczu. Zmienił on wówczas Angelosa Efthymiou. W 89. minucie gospodarze podwyższyli wynik na 2:0. Na listę strzelców wpisał się wtedy Macedończyk Riste Naumov. W doliczonym czasie gry kontaktowego gola dla beniaminka uderzeniem głową zdobył były reprezentant Polski (było to jego piąte trafienie w bieżącym sezonie ligowym). Jednak APOP Kinyras/Peyias nie zdołał już doprowadzić chociażby do remisu.

Ethnikos Achna - APOP Kinyras/Peyias 2:1 (1:0)
1:0 - Kebadze 18'
2:0 - Naumov 89'
2:1 - Olisadebe 90+2'