Sparingowo: Lechia Gdańsk strzeliła 10 bramek rywalowi z IV ligi

Lechia Gdańsk przygotowująca się do niedzielnego meczu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza rozgromiła we wtorek czwartoligowy MKS Ciechanów aż 10:1. Po dwie bramki zdobyli Milos Krasić i Grzegorz Kuświk.

Wtorkowy sparing był dla biało-zielonych okazją do przetestowania umiejętności strzeleckich. Rywal Lechii Gdańsk - MKS Ciechanów gra w IV lidze mazowieckiej północ. Aktualnie zespół ten zajmuje 12. miejsce w tabeli, z bilansem czterech zwycięstw, dwóch remisów i siedmiu porażek.

W zespole z Gdańska na boisko wyszło 21 zawodników. Przez całe spotkanie na grał tylko jeden piłkarz - Milos Krasić. Okazję do pokazania się w pierwszej drużynie mieli m.in. Mateusz Bąk, Tiago Valente, Rudinilson Silva, Michał Chrapek, Michał Żebrakowski, czy Sebastian Mila, którzy w ostatnim czasie nie dostawali szans od trenera.

Wynik spotkania otworzył Bruno Nazario, strzelając gola już w 10. minucie. Do przerwy gdańszczanie prowadzili już 5:0, a dwa gole na swoim koncie miał Krasić. Po zmianie stron nieoczekiwanie bramkę zdobyli ciechanowianie, a konkretnie Mateusz Matusiak. Później jednak wszystko wróciło do normy.

Lechia Gdańsk w ciągu czternastu minut strzeliła pięć goli! Dwa z nich - w ostępie trzech minut zdobył Grzegorz Kuświk. Wynik spotkania na 10:1 ustalił Gerson. W niedzielę Lechia zagra kolejny mecz ligowy - w Mielcu, a jej rywalem będzie Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Lechia Gdańsk - MKS Ciechanów 10:1 (5:0) 1:0 - Nazario 10' 2:0 - Żebrakowski 18' 3:0 - Valente 30' 4:0 - Krasić 36' 5:0 - Krasić 43' 5:1 - Matusiak 61' 6:1 - Makuszewski 69' 7:1 - Borysiuk 73' 8:1 - Kuświk 80' 9:1 - Kuświk 82' 10:1 - Gerson 83'

Lechia Gdańsk: Mateusz Bąk (46' Marko Marić) - Paweł Stolarski (46' Grzegorz Wojtkowiak), Mario Maloca (46' Rafał Janicki), Tiago Valente (46' Gerson), Rudinilson Silva (46' Jakub Wawrzyniak) - Milos Krasić, Aleksandar Kovacević (46' Daniel Łukasik), Sebastian Mila (46' Ariel Borysiuk), Bruno Nazario (46' Maciej Makuszewski), Michał Chrapek (46' Adam Buksa) - Michał Żebrakowski (46' Grzegorz Kuświk).