Premier League: Drużyna Artura Boruca poległa w Southampton

Bez niespodzianki na St Mary's Stadium. Southampton pokonał niżej notowane AFC Bournemouth 2:0. Artur Boruc tym razem nie grał, bo zmaga się z urazem.

Szymon Mierzyński
East News

Polaka zabrakło w osiemnastce beniaminka, gdyż wciąż doskwiera mu kontuzja uda, której nabawił się na rozgrzewce przed pojedynkiem z Manchesterem City (1:5). Tydzień temu wystąpił wprawdzie przeciwko Tottenhamowi (1:5), ale później w ogóle nie trenował.

Zespół Ronalda Koemana zapewnił sobie komplet oczek dzięki bramkom zdobytym w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Wynik otworzył po składnej akcji Steven Davis, zaś na 2:0 podwyższył Graziano Pelle, który główkował nie do obrony po centrze Dusana Tadicia.

W drugiej połowie podopieczni Eddiego Howe'a mieli sporą przewagę, ale nie potrafili zdobyć nawet gola kontaktowego, mimo że od 78. minuty grali w przewadze po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Victor Wanyama.

Southampton triumfował 2:0 i zajmuje teraz 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 17 pkt. Bournemouth znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Southampton - AFC Bournemouth 2:0 (2:0)
1:0 - Steven Davis 31'
2:0 - Graziano Pelle 36'