Serie A: Eder znów trafił dla Sampdorii i został liderem klasyfikacji strzelców

Brazylijczyk z włoskich paszportem po 11. kolejce Serie A ma już w dorobku 9 goli i dystansuje Gonzalo Higuaina. Trafienie Edera znów nie zapewniło jednak Sampdorii ligowego zwycięstwa.

Konrad Kostorz
Etatowy ostatnio reprezentant Italii wpisał się na listę strzelców w 8. minucie - otrzymał podanie od Carlosa Carbonero i z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem Chievo. W poprzedniej kolejce Eder również zdobył bramkę dla Sampdorii, ale to nie wystarczyło to do pokonania Empoli FC. Mecz zakończył się remisem 1:1 - tak jak pojedynek z Chievo.

Emiliano Viviano skapitulował po uderzeniu Roberto Inglese, do którego precyzyjnie dograł Riccardo Meggiorini. Po przerwie Sampdoria głównie za sprawą Luisa Muriela oraz Edgara Barreto mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, lecz ostatecznie wywalczyła tylko punkt i w tabeli plasuje się na 9. miejscu.

Kolejny przeciwnikiem ekipy Waltera Zengi będzie lider rozgrywek po 11 kolejkach - ACF Fiorentina.

Chievo Werona - Sampdoria Genua 1:1 (1:1) 0:1 - Eder 8' 1:1 - Inglese 34'