Ligue 1: Olympique Lyon rozgromiony!

Zdjęcie okładkowe artykułu: VALERY HACHE / AFP Na zdjęciu: Hatem Ben Arfa
VALERY HACHE / AFP Na zdjęciu: Hatem Ben Arfa

Olympique Lyon na łopatkach! Na inaugurację 14. kolejki Ligue 1 Les Gones ulegli na wyjeździe OGC Nice aż 0:3, a gospodarze sensacyjnie wskoczyli na podium.

W tym artykule dowiesz się o:

Katastrofa ekipy Huberta Fourniera zaczęła się w 20. minucie, gdy Valere Germain perfekcyjną podcinką nad Anthonym Lopesem wykorzystał podanie Jeana Michaela Seriego.

Tuż po przerwie było już 2:0. Mapou Yanga-Mbiwa interweniował wślizgiem we własnym polu karnym, ale trafił piłkę w taki sposób, że zdobył gola samobójczego. Wynik ustalił natomiast Vincent Koziello. On nie dał Lopesowi szans mocnym uderzeniem pod poprzeczkę.

OGC Nice wygrało bardzo pewnie, dzięki czemu awansowało na 3. miejsce w tabeli i ma tylko jeden punkt straty do piątkowego rywala.

14. KOLEJKA LIGUE 1:

OGC Nice - Olympique Lyon 3:0 (1:0) 1:0 - Valere Germain 20' 2:0 - Mapou Yanga-Mbiwa (sam.) 49' 3:0 - Vincent Koziello 71'