Arabia Saudyjska: Kolejny gol Adriana Mierzejewskiego

W sobotnim meczu 8. kolejki saudyjskiej ekstraklasy z Al Taawon (3:3) swojego piątego ligowego gola w sezonie zdobył Adrian Mierzejewski z Al Nassr. Dobry występ polskiego pomocnika przerwała kontuzja.

Maciej Kmita
Adrian Mierzejewski (w białej koszulce) TVN Agency / Na zdjęciu: Adrian Mierzejewski (w białej koszulce)

Adrian Mierzejewski na listę strzelców wpisał się w 15. minucie gry, dając swojej drużynie prowadzenie 1:0. 41-krotny reprezentant Polski pokonał bramkarza rywali płaskim uderzeniem sprzed pola karnego.

Po chwili drugiego gola dla zespołu Fabio Cannavaro zdobył Mohammad Al Sahlawi, a kluczowe podanie w bramkowej akcji wykonał Mierzejewski. W 27. minucie kontaktowego gola strzelił Jehad Al Hussain, a pięć minut później polski pomocnik Al Nassr musiał zejść z boiska z powodu kontuzji.

Sobotnia bramka jest już piątą ligową "Mierzeja" w sezonie 2015/2016, a jego ogólny dorobek to już sześć trafień i trzy asysty w 10 występach.

Al Taawon - Al Nasr 3:3 (1:2)
0:1 - Mierzejewski 15'
0:2 - Al Sahlawi 16'
1:2 - Al Hussain 27'
2:2 - Mousa 58'
2:3 - Al Sahlawi (k.) 76'
3:3 - Al Ruwaili 81'