Ligue 1: Zwycięstwo Monaco, Lille wciąż zawodzi

Piłkarze Lille nie wygrali piątego ligowego spotkania z rzędu. Tym razem nie dali rady ostatniemu w tabeli Ligue 1 ESTAC Troyes, remisując na wyjeździe 1:1. Kompletów punktów zainkasowało za to Monaco.

Sebastian Najman
PAP

Les Asemistes pokonali przed własną publicznością sąsiadujące w tabeli FC Nantes 1:0. Jedynego gola zdobył w 43. minucie Mario Pasalic. Dużo bardziej interesujące zawody przyszło obejrzeć kibicom w Montpellier, gdzie miejscowa drużyna wygrała z Stade Reims 3:1. Początek nie wskazywał jednak na tak pewny triumf.

Jako pierwsi do siatki trafili bowiem goście, a dokładniej Anthony Weber, który otworzył wynik już w 12. minucie. Podopieczni Rollanda Courbisa nie zamierzali jednak składać broni i dzięki świetnej postawie odwrócili losy rywalizacji. Gole Mustafy Yatabare, Souleymane Camary i Bryana Dabo przełożyły się na zwycięstwo 3:1.

Z kolei EA Guingamp dzięki pokonaniu Toulouse umocniło się w środkowej strefie tabeli. Gospodarze dwukrotnie pokonywali bramkarza kończących w 10-tkę rywali. Ich sukces mógł być jeszcze bardziej okazały. Wystarczyło, żeby Jimmy Briand nie zmarnował rzutu karnego.

W kryzysie pozostaje Lille, które nie potrafi zgarnąć pełnej puli od 2 października. Tym razem Les Dogues tylko zremisowali z zamykającym stawkę Troyes 1:1.

EA Guingamp - Toulouse FC 2:0 (0:0)
1:0 - Sloan Privat 59'
2:0 - Yannis Salibur 70'

Czerwona kartka: Jean-Armel Kana-Biyik /87' - za faul/ (Toulouse).

AS Monaco - FC Nantes 1:0 (1:0)
1:0 - Mario Pasalic 43'

Montpellier HSC - Stade Reims 3:1 (1:1)
0:1 - Anthony Weber 12'