Liga Mistrzów: Remis Man Utd i trudna sytuacja Czerwonych Diabłów

Manchester United nie potrafił pokonać PSV Eindhoven (0:0) w przedostatniej kolejce Ligi Mistrzów. To stawia Czerwone Diabły w trudnej sytuacji.

Bartosz Zimkowski
EPA/PETER POWELL / EPA/PETER POWELL

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Manchesteru United. Czerwone Diabły długo utrzymywały się przy piłce, nie pozwalając PSV na wyjście nawet z własnej połowy.

W szóstej minucie pierwszy celny strzał oddał Bastian Schweinsteiger. Niemiec nie zrobił jednak większej krzywdy rywalom, ale to był znak, że Man Utd miał być tego dnia dobrze dysponowany.

Na dodatek goście od 18. minuty grali bez Luciano Narsingha, który z powodu kontuzji  musiał opuścić boisko.

Dwie najlepsze okazje w pierwszej odsłonie miał Anthony Martial. Francuz najpierw czubkiem buta uderzył płasko, ale Jeroen Zoet zostawił nogę i zdołał obronić to uderzenie. Tuż przed przerwą uderzył już silniej i tym razem bramkarz PSV sparował futbolówkę na korner.

Po zmianie stron zobaczyliśmy zupełnie inny holenderski zespół. Do obrony zostali zepchnięci piłkarze Louisa van Gaala i nic dziwnego, że przed upływem gry dokonał on dwóch zmian. Bastian Schweinsteiger oraz była gwiazda PSV Memphis Depay musieli opuścić boisko.

Kolejne minuty także należały do gości, którzy zepchnęli rywali do defensywy. Nie podobało się to fanom Manchesteru United. Ci z czasem zaczęli gwizdać na kolejne akcje w wykonaniu PSV.

Jednak najlepszą okazją w tym meczu zmarnował młody gracz MU Jesse Lingard, który otrzymał podanie od Ashley'a Younga i niepilnowany na dziesiątym metrze uderzył nad poprzeczką. Ta akcja powinna zakończyć się bramką, ale zawiódł w jej końcowej fazie reprezentant Anglii.

Ostatecznie pojedynek na Old Trafford zakończył się bezbramkowym remisem, co nie stawia w łatwej sytuacji Czerwone Diabły. Man Utd w ostatniej kolejce jadą do Wolfsburga, a PSV podejmie CSKA. Anglików i Holendrów dzieli zaledwie jeden punkt.

Manchester United - PSV Eindhoven 0:0

Man Utd: David de Gea - Matteo Darmian (85' Juan Mata), Chris Smalling, Daley Blind, Marcos Rojo, Morgan Schneiderlin, Bastian Schweinsteiger (58' Marouane Fellaini), Jesse Lingard, Wayne Rooney, Memphis Depay (59' Ashley Young), Anthony Martial.

PSV: Jeroen Zoet - Hector Moreno, Santiago Arias, Jeffrey Bruma, Joshua Brenet, Davy Propper, Andres Guardado, Jorrit Hendrix (60' Nicolas Issimat Mirin), Luuk de Jong, Luciano Narsingh (18' Gaston Pereiro), Jurgen Locadia.

Żółte kartki: Jesse Lingard (Man Utd) oraz Santiago Arias, Luuk de Jong (PSV).

Sędzia: Pavel Kralovec (Czechy).