Bundesliga: kontuzja Sebastiana Boenischa. Polak nie dokończył spotkania

W jedenastce Bayeru Leverkusen wystąpił Sebastian Boenisch, który po przeszło godzinie gry doznał urazu i musiał zostać zmieniony. "Aptekarze" przegrali z FC Schalke 04 0:1. Punkty stracił również VfL Wolfsburg.

Mateusz Karoń

Po tygodniowej przerwie do podstawowego składu wrócił Sebastian Boenisch. 14-krotny reprezentant Polski rozegrał przyzwoite zawody. Przebywał na boisku 68 minut, wygrał większość pojedynków, był dość aktywny i nie popełniał błędów w defensywie. Niestety, murawę opuścił z kontuzją. Rywal Boenischa, Wendell wystąpił tym razem w roli zmiennika.

Na boisku nie działo się zbyt wiele. W pierwszej połowie minimalnie lepiej wyglądała drużyna Bayeru Leverkusen. Schalke 04 obudziło się po przerwie. Leon Goretzka dobrze dograł do EricaMaxima Choupo-Motinga, który wyprzedził wyraźnie spóźnionego Giulio Donatiego, a potem zdobył gola.

W końcówce gospodarze zdołali jednak wyrównać za sprawą samobójczego trafienia Saschy Riethera. Piłka po centrze Javiera Hernandeza została sparowana przez Ralfa Faehrmanna, a następnie odbiła się od głowy Riethera i wpadła do bramki.

Słaby poziom widowiska oglądaliśmy również w Augsburgu. Piłkarzom VfL Wolfsburg brakowało między innymi koncentracji. Wyglądali, jakby myślami byli jeszcze w Moskwie, gdzie kilka dni temu pokonali CSKA 2:0.

Do przerwy bliżej zdobycia gola byli gospodarze, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Paul Verhaegh. Obrońca FCA znalazł się dziewięć metrów od bramki, ale uderzył tylko obok słupka.