Ligue 1: Wpadka PSG! Tylko remis z beniaminkiem

Wpadka Paris Saint-Germain! Mistrz Francji dopiero po raz trzeci w obecnym sezonie nie potrafił wygrać meczu i tylko zremisował z Angers SCO.

Szymon Mierzyński
PAP

Zespół ze stolicy nie oczarował grą. W pierwszej połowie Edinson Cavani i Angel di Maria trafili wprawdzie w słupek, ale takich klarownych sytuacji nie było zbyt wiele.

Beniaminek postawił się faworytowi i ani myślał "pękać". Efekt? Po przerwie ekipa Laurenta Blanca miała jeszcze trudnej. Angers broniło się momentami całą drużyną, jednak było w tym skuteczne i paryżanie nic już nie wskórali.

Dopiero w 72. minucie na boisku zameldował się Zlatan Ibrahimović, który tym razem zaczął spotkanie na ławce. Szwedowi nie udało się jednak stworzyć zagrożenia pod bramką Ludovica Butelle'a.

PSG zremisowało z beniaminkiem 0:0, a ten udowodnił, że rewelacyjny start w jego wykonaniu nie był dziełem przypadku. Teraz podopieczni Stephane'a Moulina mają piętnaście punktów straty do wtorkowego rywala, który mimo wpadki pozostaje bezdyskusyjnym liderem.