WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Legia pomogła uchodźcom z Ukrainy

Legia Warszawa jak zapowiadała, tak zrobiła i przekazała pieniądze na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zaprosiła ich również na najbliższy mecz.
Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
PAP / Fot. PAP

Dokładnie 96 361,70 złotymi stołeczny klub wsparł polskie rodziny, które przed wojną na Ukrainie znalazły schronienie w naszym kraju. Skąd taka kwota?  - To iloczyn liczby biletów sprzedanych na mecz przeciwko Napoli w Lidze Europy oraz średniego kursu 1 euro z dnia spotkania - wyjaśnia w serwisie Legia.com prezes Legii Bogusław Leśnodorski.

Na mecz z Napoli przyszło wówczas 22 707 kibiców. - Jesteśmy dumni, że mogliśmy w ten sposób pomóc - mówi prezes Leśnodorski. - Nie wolno dzielić ludzi na mniej i bardziej potrzebujących, szczególnie w sytuacji realnego zagrożenia zdrowia i życia przez działania wojenne. Przyłączając się do europejskiej akcji chcieliśmy przede wszystkim wesprzeć tych, których problemy są mniej nagłaśniane przez media, przez co mają oni mniejszą szansę na otrzymanie pomocy, której przecież bardzo potrzebują. 

Pomoc uchodźcom przez kluby piłkarskie to pomysł FC Porto. Ideę podłapało Europejskie Stowarzyszenie Klubów, przyklasnęła jej UEFA. Drużyny grające w Lidze Mistrzów i Lidze Europy miały część zysków z meczów rozegranych u siebie w dwóch pierwszych kolejkach przekazać na pomoc uchodźcom. W domyśle - uchodźcom z Bliskiego Wschodu. W akcję włączył się też Lech Poznań.

Legia postanowiła jednak, że tak - wesprze uchodźców, ale tych polskich, którzy uciekli przed wojną na Ukrainie. Jak teraz pisze klub:

 - Przekazane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom, które w ciągu ostatnich tygodni przybyły do Polski, przede wszystkim na dofinansowanie kursów języka polskiego oraz pokrycie kosztów kształcenia zawodowego, dofinansowanie legalizacji pobytu i certyfikacji z języka polskiego, a także ufundowanie zapomóg dla osób w szczególnie trudnej sytuacji życiowej oraz remont mieszkań dla rodzin z dziećmi. Przekazanymi środkami będzie administrowała Fundacja Wolność i Demokracja, która od kilku lat prowadzi z sukcesami program "Pomoc Polakom Donbasu".

Stołeczny klub wszystkich chętnych Polaków z Donbasu zaprosił również na niedzielny mecz z Piastem Gliwice.

#dziejesiewsporcie: wspaniały gol w Rumunii

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf własna /Legia.com

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Marysia Paproc 0
  Lubię oglądać ten sport, jest pełen emocji. Preply kursy języka polskiego poznań
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×