Premier League: Gwiazdy Leicester pogrążyły Chelsea! Lisy liderem, mistrz na 16. miejscu!

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Foto Olimpik/newspix.pl
/ Foto Olimpik/newspix.pl

Jamie Vardy i Riyad Mahrez - czy ta dwójka poprowadzi Leicester City do mistrzostwa? Niewykluczone! Po ich golach Lisy pokonały Chelsea 2:1 i znów są liderem! Mistrz dopiero na 16. miejscu!

W tym artykule dowiesz się o:

Pojedynek na King Power Stadium toczył się w szybkim tempie i w pierwszej połowie był bardzo wyrównany. Zdecydowały jednak kwestie indywidualne. Po zaledwie półgodzinnym występie The Blues stracili kontuzjowanego Edena Hazarda i dużo gorzej szło im wypracowywanie przewagi w środkowej strefie.

Nie to było jednak największym problemem mistrza Anglii. By w obecnym sezonie urwać punkty ekipie Claudio Ranieriego, trzeba przede wszystkim powstrzymać Riyada Mahreza i Jamiego Vardy'ego, a tego londyńczycy zrobić nie potrafili i w 34. minucie na tablicy wyników było 1:0. Po dośrodkowaniu Algierczyka z prawego skrzydła najskuteczniejszy strzelec Lisów wbiegł między Johna Terry'ego i Kurta Zoumę, a następnie bez trudu trafił do siatki z najbliższej odległości.

Tuż po przerwie swojego gola strzelił też Mahrez, który najpierw niemiłosiernie zakręcił Cesarem Azpilicuetą, a następnie uderzył nie do obrony przy dalszym słupku. Koniec emocji? Wszystko na to wskazywało, ale Chelsea podjęła rękawicę i ambitnie walczyła o odrobienie strat. Fenomenalne okazje zmarnowali Diego Costa i Branislav Ivanović. Ten pierwszy przegrał pojedynek sam na sam z Kasperem Schmeichelem, zaś Serb fatalnie skiksował, gdy piłka spadła mu pod nogi po rzucie rożnym.

W 77. minucie padła w końcu bramka kontaktowa, a jej autorem był rezerwowy Loic Remy. Francuz sfinalizował uderzeniem głową perfekcyjną centrę Pedro Rodrigueza z lewej flanki. Londyńczycy jeszcze szarpali, próbowali coś wskórać, ale gospodarze konsekwentnie wytrącali ich z rytmu i utrzymali skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka.

Leicester City znów jest liderem Premier League i ma 20 punktów przewagi nad mistrzem Anglii, który zajmuje dopiero 16. lokatę! Coś niesamowitego!

Leicester City - Chelsea Londyn 2:1 (1:0) 1:0 - Jamie Vardy 34' 2:0 - Riyad Mahrez 48' 2:1 - Loic Remy 77'

Leicester City: Kasper Schmeichel - Danny Simpson, Wes Morgan, Robert Huth, Christian Fuchs, Riyad Mahrez (82' Gokhan Inler), Danny Drinkwater (17' Andy King), N'Golo Kante, Marc Albrighton, Leonardo Ulloa, Jamie Vardy (88' Shinji Okazaki).

Chelsea Londyn: Thibaut Courtois - Branislav Ivanović, Kurt Zouma, John Terry (53' Cesc Fabregas), Cesar Azpilicueta, Ramires, Nemanja Matić, Willian, Oscar (65' Loic Remy), Eden Hazard (31' Pedro Rodriguez), Diego Costa.

Żółte kartki: Jamie Vardy, Robert Huth (Leicester City).

Sędzia: Mark Clattenburg.

Widzów: 32 054.

Gmoch: "sodówa" nie uderzy Polakom do głowy

Czy Leicester City może zostać mistrzem Anglii?
Tak, teraz nie można już lekceważyć tej drużyny.