Bartosz Kapustka strzelcem pierwszego gola w 2016 roku!

Bartosz Kapustka został autorem pierwszej bramki w 2016 roku na polskich boiskach. Pomocnik Cracovii wpisał się na listę strzelców w 17. minucie Treningu Noworocznego 2016. W tradycyjnym meczu Cracovia I pokonała 3:1 Cracovię II.

Maciej Kmita
PAP / PAP/Jacek Bednarczyk

Bartosz Kapustka trafił do siatki Cracovii II z najbliższej odległości po podaniu Jakuba Wójcickiego. Piłka trafiła jeszcze w kapitana rezerw Pasów, Patryka Moskala, ale gol został przyznany Kapustce. Bramka zdobyta przez młodego reprezentanta Polski była jedyną w I połowie Treningu Noworocznego.

Po zmianie stron w bramce I zespołu Pasów stanął... Cetnarski, a Grzegorz Sandomierski wystąpił w ataku. W 25. minucie golkiper Cracovii brał udział w akcji, po której Marcin Budziński strzelił gola na 2:0. W 33. minucie kontaktową bramkę dla drużyny rezerw zdobył Dawid Pawlusiński - syn Dariusza, który występował w Cracovii w latach 2005-2010. W 40. minucie wynik spotkania ustalił Sandomierski. Golkiper Pasów wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Krzysztofie Szewczyku, a z 11. metra pokonał... Cetnarskiego.

Z udziału w Treningu Noworocznym zwolnieni są obcokrajowcy, ale polscy zawodnicy stawili się w komplecie. Nie zabrakło nawet tych, którzy, jak Mateusz Wdowiak, z powodów zdrowotnych nie mogli pojawić się na murawie. Część zawodników Cracovii Sylwestra spędziło na imprezie zorganizowanej przez klub na stadionie przy Kałuży 1.

Przed rozpoczęciem spotkania Cracovii I z Cracovią II prezes Janusz Filipiak oraz kibice Pasów uhonorowali hokejową drużynę Cracovii, która w środę sięgnęła po Puchar Polski. Minutą ciszy uczczono też pamięć tragicznie zmarłego pod koniec roku kibica Cracovii, Mateusza Kobierskiego.

Trening Noworoczny Cracovii rozgrywany jest rokrocznie od lat '30 XX wieku z wyłączeniem jedynie lat niemieckiej okupacji i okresu stalinowskiego. Nawet kiedy w połowie grudnia 1963 roku stadion Pasów (niezmiennie od ponad 100 lat znajdujący się w tym samym miejscu) doszczętnie spłonął, 1 stycznia 1964 roku zagrano na jego zgliszczach. Dwukrotnie Trening Noworoczny odbył się jednak na innych obiektach: w 1966 i w 2010 roku grano odpowiednio przy 3 maja i Wielickiej 101 z powodu remontu głównego stadionu Pasów.