22-letni Ghańczyk bohaterem Atletico

Atletico Madryt miało wielkie problemy z pokonaniem Levante, jednak drużynie Diego Simeone udało się sięgnąć po komplet punktów dzięki trafieniu Thomasa. - Wniósł wiele dobrego do naszej gry - pochwalił Ghańczyka szkoleniowiec.

Tomasz Skrzypczyński
East News

Gospodarze byli absolutnymi faworytami starcia z Levante UD, zajmującym ostatnie miejsce w tabeli. Atletico Madryt miało jednak wielkie problemy z pokonaniem drużyny z Walencji. Bohaterem został ich rezerwowy.

W 81. minucie do siatki rywali trafił wprowadzony osiem minut wcześniej Thomas i zapewnił Rojiblancos zwycięstwo. Dla 22-latka był to drugi tak udany występ w przeciągu tygodnia - 30 grudnia zaliczył asystę w spotkaniu z Rayo Vallecano (2:0).

Po końcowym gwizdku swojego superrezerwowego pochwalił Diego Simeone.

- Wniósł wiele dobrego w naszą grę, jego wejście na boisko dało drużynie pozytywny impuls. To było ciężkie spotkanie, ale udało się nam wygrać i pozostać na pierwszym miejscu w tabeli - podsumował Argentyńczyk.

Atletico ma obecnie dwa punkty przewagi nad Barceloną. Duma Katalonii rozegrała jednak jeden mecz mniej.