Niskie noty Jakuba Błaszczykowskiego, poprawny występ Wojciecha Szczęsnego

Jakub Błaszczykowski i Wojciech Szczęsny wystąpili w sobotę w 19. kolejce Serie A. Nie mogli cieszyć się z wygranych swoich drużyn, a sami nie otrzymali najwyższych ocen.

Konrad Kostorz

Jakub Błaszczykowski zajął miejsce pauzującego za kartki Federico Bernardeschiego i w ocenie dziennikarzy z Półwyspu Apenińskiego nie wypełnił luki po młodzieżowym reprezentancie Włoch. Jak wskazał portal calciomercato.it, w pierwszej połowie wydawał się zagubiony i nie pomagał drużynie, a krótko po zmianie stron został zdjęty z boiska.

"Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją musi poprawić synchronizację z kolegami z drużyny" - skomentował serwis calcioweb.eu i ocenił Polaka na "5" (w skali 1-10). "Kuba" za występ w przegranym przez Fiorentinę 1:3 pojedynku z Lazio Rzym maksymalnie otrzymał notę "5,5" i tym samym należał do najsłabszych w zespole Paulo Sousy. Nie było zaskoczeniem, kiedy trener zmienił go już w 54. minucie.

Nieco korzystniejsze recenzje zebrał Wojciech Szczęsny za zremisowany przez Romę 1:1 mecz z Milanem. Włoskie portale przeważnie przyznały golkiperowi Giallorossich notę "6", a te nieco bardziej krytyczne - "5,5". Zauważono, że Szczęsny popisał się kilkoma pewnymi i skutecznymi interwencjami, ale ze względu na jakość uderzeń zazwyczaj nie musiały to być parady najwyższej klasy. Doceniono jedynie wybronienie strzału Carlosa Baccy w 25. minucie.

Równocześnie wskazano, że Szczęsny nie ponosi winy za gola, którego strzelił mu Juraj Kucka. Słowak oddał precyzyjny strzał głową z niewielkiej odległości i bramkarz nie miał szans zdążyć z reakcją. Lepiej od Polaka w ekipie Rudiego Garcii spisali się tylko strzelec gola Antonio Ruediger oraz młody napastnik Sadiq Umar.