Sparingowo: Piast Gliwice pewnie pokonuje czeskiego pierwszoligowca

W drugim zimowym sparingu przed startem rundy wiosennej Piast Gliwice pokonał 2:0 Sigmę Ołomuniec. Bramki dla Ślązaków strzelali Martin Nespor oraz testowany Jozef Piacek.
Sebastian Kordek
PAP

Wynik spotkania otwarty został w 13. minucie. Po rozegraniu rzutu rożnego najlepiej w polu karnym Sigmy Ołomuniec odnalazł się Martin Nespor i najskuteczniejszy strzelec Piasta Gliwice dał prowadzenie swojej drużynie.

Drugie trafienie oglądaliśmy w 65. minucie. Sigma nie wykorzystała swojej sytuacji, z kontrą ruszyli podopieczni Radoslava Latala, a celnym uderzeniem zakończył ją testowany Jozef Piacek.

Przeciwko czeskiej drużynie w niebiesko-czerwonych barwach zadebiutował pozyskany z Wisły Kraków Maciej Jankowski. Lider Ekstraklasy poza Piackiem testował również innego defensora - 29-letniego Chorwata, Kristijana Ipsę.

Kolejny sparing niebiesko-czerwoni rozegrają już podczas zgrupowania w hiszpańskim Alicante. 24 stycznia Piastunki zmierzą się z norweskim Stroemsgodset IF.

Piast Gliwice - Sigma Ołumuniec 2:0 (1:0)
1:0 - Martin Nespor 13'
2:0 - Jozef Piacek 65'

Skład Piasta Gliwice: Jakub Szmatuła (46' Rafał Leszczyński) - Tomasz Mokwa (70' Piotr Kwaśniewski), Jozef Piacek, Uros Korun (80' Dawid Buczek) - Kamil Vacek (46' Bartosz Szeliga), Radosław Murawski (46' Kristijan Ipsa) - Marcin Pietrowski, Gerard Badia (46' Karol Angielski), Patrik Mraz (46' Paweł Moskwik) - Maciej Jankowski (46' Sebastian Musiolik), Martin Nespor (46' Josip Barisić (75' Łukasz Niemiec)).

Czy Piast Gliwice zostanie mistrzem Polski?