Sparingowo: Trzy bramki Lecha i pewne zwycięstwo z Wigrami

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Poznaniu Lech wygrał z Wigrami Suwałki 3:1. Mimo dużych problemów w linii ofensywnej, podopieczni Jana Urbana byli dość skuteczni.

Sebastian Najman
PAP/Jakub Kaczmarczyk / PAP/Jakub Kaczmarczyk

Opiekun mistrza Polski podzielił swój zespół na dwie grupy i w przerwie pozostawił na boisku tylko bramkarza Mateusza Lisa. Więcej podstawowych zawodników zagrało w drugiej części, ale gospodarze i tak bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w 6. minucie Dariusz Formella wystartował do długiego podania, zdążył do piłki przed Hieronimem Zochem i otworzył wynik.

Kolejne gole padły po zmianie stron. W 51. minucie z najbliższej odległości do siatki trafił Maciej Gajos, dziesięć minut później ładnym uderzeniem z kilkunastu metrów straty Wigier zmniejszył Aleksandar Atanacković, a strzelanie zakończył Tomasz Kędziora. On wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Omara Santany na Szymonie Pawłowskim.

Lechici musieli sobie radzić bez lekko kontuzjowanych Karola Linettego, Sisinio Gonzaleza Martineza i Dawida Kownackiego, mimo to pokazali się z dobrej strony i nieźle wyglądali zwłaszcza w ofensywie, stwarzając sporo czystych sytuacji.

Trener Jan Urban sprawdzał w sobotę kolejnych młodych graczy. Na lewym skrzydle wystąpił w pierwszej połowie Marcin Wasielewski, defensywnym pomocnikiem był wtedy Kacper Wojdak, zaś po przerwie na lewej obronie pojawił się Robert Gumny. Ten ostatni pozostawił po sobie najlepsze wrażenie, wypracował zresztą bramkę Gajosa.

Kolejny mecz sparingowy poznaniacy rozegrają już podczas zgrupowania w Hiszpanii. W czwartek 28 stycznia zmierzą się z Akademią Puskasa. Wigry z kolei dwa dni wcześniej zagrają z Drutex-Bytovią Bytów.

Lech Poznań - Wigry Suwałki 3:1 (1:0)
1:0 - Dariusz Formella 6'
2:0 - Maciej Gajos 51'
2:1 - Aleksandar Atanacković 61'
3:1 - Tomasz Kędziora (k.) 68'

Lech Poznań: Mateusz Lis - Kebba Ceesay (46' Tomasz Kędziora), Marcin Kamiński (46' Maciej Wilusz), Tomasz Dejewski (46' Paulus Arajuuri), Tamas Kadar (46' Robert Gumny), Abdul Aziz Tetteh (46' Dariusz Dudka), Kacper Wojdak (46' Łukasz Trałka), Kamil Jóźwiak (46' Gergo Lovrencsics), Darko Jevtić (46' Maciej Gajos), Marcin Wasielewski (46' Szymon Pawłowski), Dariusz Formella (46' Piotr Kurbiel).

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Artur Bogusz (78' Kamil Rozmus), Tomasz Jarzębowski (46' Kamil Lauryn), Maciej Wichtowski, Bartosz Widejko (46' Mateusz Żebrowski), Omar Santana, Miłosz Kozak (73' Dominic Szyszka), Damian Gąska (63' Marcin Tarnowski), Bartosz Biel (46' Aleksandar Atanacković), Bartłomiej Kalinkowski (78' David Makaradze), Vitalijs Zils (46' Kamil Adamek).

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).