Puchar Włoch: Bez sensacji w półfinale, ale AC Milan tylko skromnie pokonał III-ligowca

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Pucharu Włoch US Alessandria Calcio uległa Milanowi 0:1. Jedynego gola w meczu rozgrywanym na Stadio Olimpico di Torino strzelił z rzutu karnego Mario Balotelli.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO

Alessandria, która jest pierwszym zespołem z trzeciego szczebla rozgrywkowego w półfinale Pucharu Włoch od 1984 roku, nie miała wiele do powiedzenia w konfrontacji z ekipą Sinisy Mihajlovicia, ale mediolańczycy marnowali sporo dogodnych okazji. Nie trafiał między innymi Mario Balotelli, jednak kiedy w 43. minucie uderzał z "wapna", już się nie pomylił. Rzut karny wywalczył Luca Antonelli.

Po przerwie na bramkę kopciuszka strzelali Keisuke Honda, Andrea Poli i Riccardo Montolivo, ale bez efektu bramkowego. Z kolei w 84. minucie po uderzeniu M'Baye Nianga piłka zatrzymała się na słupku. To nie był z pewnością najlepszy występ Rossonerich w tym sezonie, lecz zespół z Serie A zrealizował cel - wygrał na wyjeździe i wykonał milowy krok w kierunku pierwszego od 2003 roku awansu do finału Coppa Italia.

Rewanż na San Siro odbędzie się 1 marca, natomiast w drugiej parze półfinałowej rywalizują Inter Mediolan i Juventus Turyn. Pierwszy pojedynek tych drużyn zaplanowano na środę 27 marca.

US Alessandria Calcio - AC Milan 0:1 (0:1)
0:1 - Balotelli (k.) 43'

Alessandria: Vannucchi - Sosa, Sirri, Morero, Sabato - Nicco, Loviso (60' Mezavilla), Branca - Marras (83' Boniperti), Marconi (60' Bocalon), Fischnaller.

Milan: Abbiati - De Sciglio, Zapata, Romagnoli, Antonelli - Honda, Poli, Mauri (63' Montolivo), Boateng (85' Kucka) - Balotelli (71' Niang), Adriano.

Jacek Gmoch: Loew na pewno poszerzy skład o środkowego napastnika
Źródło: TVP S.A.