Puchar Anglii: Awans Manchesteru City. Popis 19-latka wystarczył na Aston Villę

Piłkarze Manchester City nie pozwolili sobie na potknięcie w Birmingham. Pozostali w grze o Puchar Anglii dzięki zwycięstwu 4:0 z Aston Villą. Trzy gole zdobył młodziutki Kalechi Iheanacho, a przy ostatnim asystował.

East News

Manchester City rozegrał swoje poprzednie spotkanie w Pucharze Ligi Angielskiej. Pokonał Everton, a jednego z goli zdobył podstawowy napastnik Sergio Aguero. W sobotę na szpicy pojawił się Kelechi Iheanacho. Młodziutki snajper nie zastanawiał się, a szybko odpowiedział dwoma golami. Potrzebował do tego mniej niż 30 minut. Do bramki przeciwnika trafia za każdym razem, gdy dostaje szansę występu w meczu pucharowym City.

W 4. minucie Iheanacho dobił do siatki Aston Villi strzał Fernando, który chwilę wcześniej odbił Brad Guzan. 20 minut później Nigeryjczyk wykorzystał rzut karny po faulu Leandro Bacuny na Jesusie Navasie. Iheanacho uderzył lewą nogą w lewy narożnik i zrobiło się 0:2.

Przy takim wyniku Citizens grali już swobodnie. Wcale nie mieli przewagi w posiadaniu piłki, ale tego nie potrzebowali. Obserwowali spokojnie na co stać przeciwnika, a tego stać było na niewiele. Wilfredo Caballero musiał interweniować tylko dwa razy przez 45 minut.

Tuż po przerwie piłkarze Aston Villi ruszyli do przodu, ale ze skutecznością adekwatną do ich miejsca w tabeli Premier League. Ostatnio czerwona latarnia ligi przestała przegrywać, ale nadal prezentuje za mało, by zagrozić Obywatelom.

Na murawie brakowało fajerwerków, więc Manchester City postanowił jeszcze raz przyspieszyć. Iheanacho ponownie w roli głównej. Najpierw skompletował hat-tricka, a po chwili asystował przy trafieniu na 0:4 Raheema Sterlinga. Młody piłkarz był gwiazdą dnia i będzie świetnie wspominać wizytę w Birmingham.

Dalej w Pucharze Anglii gra drużyna Manuela Pellegriniego.

Aston Villa - Manchester City 0:4 (0:2)
0:1 - Kalechi Iheanacho 4'
0:2 - Kalechi Iheanacho (k.) 24'
0:3 - Kalechi Iheanacho 74'
0:4 - Raheem Sterling 76'

Aston Villa: Brad Guzan - Leandro Bacuna, Micah Richards, Ciaran Clark, Aly Cissokho - Jordan Veretout, Idrissa Gueye, Ashley Westwood (46' James Okore) - Carles Gil (80' Jack Grealish), Scott Sinclair (64' Gabriel Agbonlahor), Jordan Ayew.

Manchester City: Wilfredo Caballero - Pablo Zabaleta, Bacary Sagna, Nicolas Otamendi (86' Cameron Humphrey), Gael Clichy (81' Angelino) - Fernando, Fabian Delph - Jesus Navas, Fernandinho (78' Bersant Celina), Raheem Sterling - Kelechi Iheanacho.

Żółte kartki: Bacuna, Westwood (AV) oraz Sterling, Zabaleta (City).

Sędzia: Mike Jones.

Nowy napastnik Lecha - nowa gwiazda Ekstraklasy?
Źródło: TVP S.A.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Manchester City zdobędzie Puchar Anglii?