Sparingowo: Kolejny remis Podbeskidzia Bielsko-Biała

Po raz drugi podczas zgrupowania w Turcji sparingowe starcie Podbeskidzia Bielsko-Biała zakończyło się remisem. Tym razem rywalem Górali był bułgarski Pirin Błagojewgrad.

Wcześniej na zgrupowaniu w Turcji bielszczanie wygrali ze Slavią Sofia (1:0), przegrali z FSV Frankfurt (0:1) oraz zremisowali z FK Aleksandria (1:1). W starciu z Pirinem Błagojewgrad nie padła żadna bramka, ale to Górale byli stroną dominującą.

Jednak jako pierwsi groźną sytuację stworzyli Bułgarzy, lecz w 8. minucie świetną interwencją popisał się Wojciech Kaczmarek. W dalszej części pojedynku to bielszczanie stwarzali sobie groźniejsze okazje. W 14. minucie okazję miał Paweł Tarnowski, lecz jego uderzenie zostało zablokowane. Kilka chwil później mocny strzał Jakuba Kowalskiego z trudem obronił bramkarz rywali.

W drugiej połowie dogodne sytuacje na objęcie prowadzenia zmarnowali Kamil Jonkisz oraz Dariusz Kołodziej, który dwukrotnie próbował zaskoczyć przeciwników strzałem z dystansu, ale nie znalazł sposobu na pokonanie golkipera Pirinu Błagojewgrad.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pirin Błagojewgrad 0:0

Skład Podbeskidzia Bielsko-Biała:

I połowa: Wojciech Kaczmarek - Marek Sokolowski, Jozef Piacek, Krystian Nowak, Adam Mójta - Jakub Kowalski, Adam Deja, Mateusz Możdżeń, Paweł Tarnowski, Samuel Stefanik - Robert Demjan.

II połowa: Wojciech Kaczmarek - Marek Sokołowski, Jozef Piacek, Paweł Baranowski, Bartosz Jaroch - Jakub Kowalski, Adam Deja (60' Kohei Kato), Dariusz Kołodziej, Paweł Tarnowski (60' Kamil Jonkisz), Sebastian Bartlewski - Robert Demjan (60' Mateusz Szczepaniak).