Grecja: Gol Tarachulskiego, Kavala bliżej awansu do ekstraklasy

Zespół AO Kavala w ubiegłym roku awansował do Beta Ethniki. Beniaminek ze wschodniej części Macedonii spisuje się na razie bardzo dobrze w bieżącym sezonie. Drużyna liczy się w walce o miejsca premiowane awansem do ekstraklasy.

Wojciech Święch

W niedzielę w ramach 20. kolejki II ligi zespół AO Kavala zmierzył się na wyjeździe z Apollonem Kalamarias. W kadrze meczowej gości znalazło się dwóch polskich napastników - Patryk Aleksandrowicz oraz Bartosz Tarachulski. Ostatni z nich pojawił się w wyjściowym składzie przyjezdnych.

Kavala objęła prowadzenie w 39. minucie spotkania. Tarachulski próbował wykorzystać centrę, ale do odbitej przez niego piłki dopadł Dimitris Petkakis i przyjezdni cieszyli się z gola. W 60. minucie w szesnastce Apollonu Kalamarias został sfaulowany Christos Chatzipantelidis. Podyktowany rzut karny wykorzystał Tarachulski. Były zawodnik Polonii Warszawa opuścił plac gry w 66. minucie meczu, kiedy to zastąpił go Alex Alves. W 84. minucie na murawę wybiegł Aleksandrowicz, który zmienił Chatzipantelidisa.

Kavala odniosła cenne zwycięstwo na boisku rywala w stosunku 2:0. Zespół polskich napastników zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli, które premiowane jest awansem do ekstraklasy.

Apollon Kalamarias - AO Kavala 0:2 (0:1)
0:1 - Petkakis 39'
0:2 - Tarachulski (k.) 60'