KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Dwóch zawodników opuściło GKS Katowice, młodzi chcą wykorzystać swoją szansę

W rundzie wiosennej w barwach GKS-u Katowice nie będą grali Aleksander Januszkiewicz i Sebastian Szombierski. Obaj swoje kariery kontynuować będą w klubach z niższych klas rozgrywkowych.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
piłkarze GKS-u Katowice / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice

Jeszcze przed wznowieniem przygotowań trener Jerzy Brzęczek przyznawał, że w trakcie zimowej przerwy w GKS-ie Katowice nie dojdzie do kadrowej rewolucji. - Zmian zbyt wiele nie będzie. Mamy kilku zawodników, których chcemy przetestować, by wzmocnili nasz skład. Nie jestem zwolennikiem wielkich zmian - stwierdził szkoleniowiec katowickiego klubu.

Do tej pory śląski zespół opuściło pięciu zawodników. W ostatnich dniach z zespołu odeszli Aleksander Januszkiewicz oraz Sebastian Szombierski. Pierwszy z nich postanowił przenieść się do II-ligowej Polonii Bytom, a Szombierski wypożyczony został do III-ligowych Karpat Krosno. Wcześniej klub opuścili Daniel Ciechański, Rafał Pietrzak oraz Wojciech Trochim.

GKS Katowice w trakcie zimowej przerwy dokonał dwóch transferów. Kontrakty ze śląskim zespołem podpisali Wojciech Kochański (ostatnio III-ligowe rezerwy Legii Warszawa) oraz Patryk Szymański, który w rundzie jesiennej reprezentował barwy II-ligowej Olimpii Zambrów. Działacze zapewniają, że nie są wykluczone kolejne transfery.

Ostatnio na testach w GieKSie przebywał Dorian Frątczak, lecz 18-letni bramkarz nie zyskał zaufania sztabu szkoleniowego i nie będzie zawodnikiem GKS-u Katowice. Trenerzy w rundzie wiosennej chcą odważniej postawić na młodzież. W przygotowaniach udział bierze kilku zawodników, którzy poprzednio grali w IV-ligowych rezerwach GKS-u Katowice.

Do kadry pierwszego zespołu włączeni zostali Adam Kostępski, Jakub Wiśniewski, Oskar Stanik, Paweł Juraszczyk i Remigiusz Curyło. Młodzi nie ukrywają, że chcą na dłużej zagościć w pierwszym składzie. - Walczymy o miejsce w szerokim składzie pierwszej drużyny. Nie czekamy na wyróżnienia, tylko trenujemy i staramy się utrzymać w pierwszym zespole. Priorytetem dla mnie jest zostanie w seniorskiej drużynie jak najdłużej. Przeskok jest duży, ale pod względem piłkarskim. W seniorach trzeba dużo szybciej grać piłką. Pod względem motorycznym i siłowym nie ma większej różnicy - powiedział Curyło.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×