Złoty But: Suarez ściga Higuaina, zgodny krok Ronaldo i Lewandowskiego, Nikolić ruszył do przodu

Luis Suarez popisał się hat-trickiem w weekendowym meczu FC Barcelona i plasuje się tuż za Gonzalo Higuainem. Po zimowej przerwie do strzelania goli powrócił snajper Legii Nemanja Nikolić.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / ANDREAS GEBERT

Gonzalo Higuain i Jonas tym razem nie pokonali bramkarzy, tymczasem Luis Suarez zdobył aż sześć punktów do klasyfikacji Europejskiego Złotego Buta (6:1 z Celtą) i zrównał się z Brazylijczykiem z Benficy Lizbona. Urugwajczyk jest najskuteczniejszym piłkarzem Primera Division, ale musi uważać na Cristiano Ronaldo.

Portugalczyk ustrzelił dublet w wygranym przez Real Madryt 4:2 pojedynku z Athleticem Bilbao. Również dwie bramki zdobył Robert Lewandowski (3:1 z FC Augsburg) i wraz z Ronaldo przeskoczył Pierre-Emericka Aubameyanga, dzięki czemu plasuje się tuż za podium.

Po zimowej przerwie rozgrywki wznowiła Ekstraklasa, a Nemanja Nikolić w meczu z Jagiellonią Białystok (4:0) pokazał, że jego forma strzelecka nie obniżyła się. Węgier trafił po raz 22. oraz 23. w sezonie ligowym i podskoczył w klasyfikacji. Ma teraz 34,5 punktu, zajmując lokatę bezpośrednio za czołową "dziesiątką".

Czołówka klasyfikacji Europejskiego Złotego Buta w sezonie 2015/2016 (przelicznik "2" dla ligi hiszpańskiej, angielskiej, niemieckiej, włoskiej i portugalskiej):