SPL: Rangers pewnie, Celtic szczęśliwie

W niedzielne popołudnie kolejne zwycięstwo odniosła drużyna Waltera Smitha, która na Ibrox pokonała 4:2 beniaminka rozgrywek. Długo męczył się natomiast Celtic Glasgow, którego w wyjazdowym spotkaniu z St. Mirren FC uratował krytykowany ostatnio Shunsuke Nakamura.

Daniel Rosół

Celtic Glasgow miał bez problemów wywalczyć komplet punktów na Love Street w starciu z St. Mirren FC, jednak mecz zakończył się skromnym i, co należy podkreślić, szczęśliwym zwycięstwem aktualnego mistrza Szkocji. Częste ataki The Bhoys nie przynosiły efektów i dopiero Shunsuke Nakamura w końcówce meczu zdołał pokonać Marka Howarda. Japoński pomocnik w 87. minucie wpisał się na listę strzelców perfekcyjnie wykonując rzut wolny. Całe spotkanie w bramce Celtiku rozegrał Artur Boruc, który wykazał się dwiema udanymi interwencjami przy strzałach Davida van Zantena i Billy?ego Mehmeta.

Druga drużyna z Glasgow ? Rangers, nie miała takich problemów z odniesieniem zwycięstwa jak lokalny rywal. The Gers na własnym boisku pokonali Gretnę 4:2, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę już w w pierwszej połowie. Gole Daniela Couisna i Stevena Naismitha z 13. i 22. minuty dały aktualnemu liderowi rozgrywek bezpieczną przewagę. Gdy po godzinie gry Chris Burke podwyższył na 3:0 stało się jasne, że komplet punktów pozostanie w Glasgow. Dla beniaminka w końcówce spotkania dwie bramki zdobył Kenny Deuchar, ale jego trafienia przedzielił gol Krisa Boyda, który w 88. minucie podwyższył na 4:1 dla Rangers. 18-letni Artur Krysiak, który według doniesień szkockich mediów miał pojawić się w bramce The Weddingmakers, całe spotkanie oglądał z ławki rezerwowych.

Piątą ligowoa porażkę z rzędu zanotował Aberdeen FC. The Dons tym razem polegli na Rugby Park, przegrywając z tamtejszym Kilmarnock FC 3:1. Bohaterem gospodarzy był 21-letni pomocnik Craig Bryson - autor dwóch bramek.