Bundesliga: wielki skandal w hicie Bundesligi. Sędzia skończył mecz przed czasem, a potem wznowił grę

Wielki skandal miał miejsce w niedzielnym hicie Bundesligi. Sędzia najpierw skończył mecz przed czasem, a po kilku minutach wznowił grę. Borussia Dortmund ostatecznie pokonała Bayer 04 Leverkusen 1:0.

Mateusz Karoń
PAP/EPA/MARIUS BECKER PAP/EPA / PAP/EPA/MARIUS BECKER / PAP/EPA/MARIUS BECKER

Gra co trzy dni okazała się problematyczna dla obu zespołów. Wariant rotacyjny zastosował Thomas Tuchel. Szkoleniowiec BVB na ławce rezerwowych posadził Marco Reusa, Marcela Schmelzera oraz Juliana Weigla. Natomiast od pierwszych minut oglądaliśmy choćby 17-letniego Christiana Pulisicia.

Borussii konstruowanie ataków nie przychodziło łatwo. Tempo meczu przed przerwą pozostawiało wiele do życzenia. Goście zaprezentowali ledwie jedną interesującą akcję, ale w bramkę nie trafił Pierre-Emerick Aubameyang.

Spotkanie nabrało rumieńców w drugiej połowie, kiedy na boisku pojawił się Reus. Właśnie on podał piłkę do Erika Durma. Lewy obrońca BVB zagrał wzdłuż linii końcowej Aubameyangowi. Gabończyk w tej prostej sytuacji zachował się bezbłędnie. Felix Zwayer gola uznał, czym rozpętał prawdziwe piekło. Dortmundczycy wcześniej wznowili grę kilka metrów dalej niż powinni. Wielkie pretensje o to przewinienie miał szkoleniowiec Bayeru, Roger Schmidt. Arbiter nie miał ochoty słuchać jego uwag, więc posłał trenera na trybuny. A że Schmidt do polecenia się nie zastosował, Zwayer skończył zawody niespełna pół godziny przed upływem regulaminowego czasu.

Piłkarze zdążyli już zbiec do tunelu, lecz po chwili znów wyszli na boisko. Sędzia prawdopodobnie uległ namowom działaczy i rozpoczął spotkanie jeszcze raz.

Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 0:1 (0:0)
0:1 - Pierre-Emerick Aubameyang 64'

Bayer 04 Leverkusen: Bernd Leno - Tin Jedvaj (57' Roberto Hilbert), Jonathan Tah, Omer Toprak (46' Kyriakos Papadopoulos), Wendell - Christoph Kramer, Kevin Kampl (46' Andre Ramalho) - Karim Bellarabi, Admir Mehmedi - Javier Hernandez, Stefan Kiessling.

Borussia Dortmund: Roman Burki - Łukasz Piszczek, Sokratis Papastathopoulos (77' Neven Subotić), Mats Hummels, Erik Durm - Sven Bender (69' Julian Weigl) - Christian Pulisic (46' Marco Reus), Mathias Ginter, Moriz Leitner, Henrich Mchitarjan - Pierre-Emerick Aubameyang.

Żółte kartki: Kampl, Hernandez, Papadopoulos, Bellarabi, Kiessling, Wendell (Bayer) oraz Durm (Borussia).

Sędzia: Felix Zwayer (Berlin).

Widzów: 30210.