Za niecałe dwa tygodnie ligowa wiosna. "Czeka nas jeszcze sporo pracy"

Za piłkarzami Zagłębia Sosnowiec pierwsze zwycięstwo w bieżącym okresie przygotowawczym, który powoli zbliża się ku końcowi.

Olga Krzysztofik

W trakcie zgrupowania w Wałbrzychu, sosnowiczanie zmierzyli się z miejscowym Górnikiem i po dobrej grze zwyciężyli 2:1. Bramki dla Zagłębia zdobyli Jakub Arak i Dimitar Vezalov.

- Jesteśmy zadowoleni, graliśmy atakiem pozycyjnym, kilka ciekawych rozwiązań, dzięki którym wypracowaliśmy sobie dogodne sytuacje. Szkoda, że licznik zatrzymał się tylko na dwóch bramkach strzelonych, jednak teraz to już nie ma większego znaczenia - przyznał trener Artur Derbin.

W drugiej połowie sztab szkoleniowy Zagłębia Sosnowiec zdecydował się na wiele roszad w składzie, wszyscy piłkarze z kadry dostali szansę gry. - Cieszy nas również rywalizacja o miejsce w składzie. Sparing pokazał nam na czym mamy skupić się w dwóch ostatnich tygodniach przed ligą, więc zamierzamy je optymalnie wykorzystać - podkreślił. Pierwszy ligowy mecz beniaminek rozegra 4 marca, zmierzy się wtedy na wyjeździe z Wigrami Suwałki.

Niedziela jest ostatnim dniem zgrupowania dla Zagłębiaków. - Obóz pozytywny, osiągnęliśmy cele, które sobie założyliśmy, jednak to nie koniec przygotowań, czeka nas jeszcze sporo pracy - zaznaczył Derbin.

Przerwę zimową sosnowiczanie spędzają na trzeciej pozycji w tabeli I ligi, tracąc do miejsca premiowanego awansem zaledwie trzy punkty. W rundzie wiosennej poza walką o Ekstraklasę, czeka ich również rywalizacja w Pucharze Polski, gdzie w półfinale zmierzą się z Lechem Poznań.