Poważne osłabienie Lecha! Nicki Bille Nielsen nie zagra w najbliższych meczach

Katastrofalny styl i wynik to nie jedyne powody do obaw dla kibiców Lecha Poznań po meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Urazu nabawił się Nicki Bille Nielsen i nie zagra w najbliższych spotkaniach.

Michał Jankowski
PAP/EPA / PAP/Jakub Kaczmarczyk

Duńczyk boisko opuścił już w pierwszej połowie. W 25. minucie zastąpił go Dawid Kownacki, który zdobył jedynego gola dla Lecha Poznań w tym meczu. Już po spotkaniu Jan Urban obawiał się, że uraz Nickiego Bille Nielsena może być poważniejszy.

Poznański klub poinformował, że w poniedziałek zawodnik przeszedł szczegółowe badania, a ich wyniki będą znane we wtorek. Nicki Bille Nielsen na swoich profilach w portalach społecznościowych poinformował, że przerwa w grze wyniesie od 2 do 4 tygodni. - Jestem zirytowany, że nie pomogę drużynie przez następne 2-4 tygodnie, ale obiecuję, że wrócę silniejszy - napisał Duńczyk.

Pewne jest więc, że nie zagra on w meczu z Jagiellonią Białystok i Górnikiem Zabrze. Szansę gry w podstawowym składzie z pewnością dostanie Kownacki, który w rundzie wiosennej prezentuje się bardzo dobre.

Czy brak Nickiego Bille Nielsena będzie mocno odczuwalny dla Lecha?