LE: Lazio Rzym z awansem. 13 minut, które wstrząsnęło Galatasaray Stambuł

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP /  /
PAP / /

Piłkarze Lazio Rzym pokonali 3:1 Galatasaray Stambuł i awansowali do najlepszej szesnastki Ligi Europy. Wszystkie gole padły w 13 minut, a klub znad Bosforu po raz 12. w historii nie zwyciężył we Włoszech.

W tym artykule dowiesz się o:

Galatasaray Stambuł to drużyna, dla której dwumecz o awans do najlepszej szesnastki rozpoczął się najlepiej. Szybko zdobyła gola u siebie, po czym jednak cieniowała i w Rzymie musiała zaatakować po remisie 1:1. Tymczasem Lazio Rzym zaaplikowało wszystkim przyjezdnym w fazie grupowej po trzy bramki.

Od początku było widać, że rzymianie mają podobny plan na czwartek. Przez kwadrans nie wypuścili Galatasaray z własnej połowy. Blisko gola było po strzale tego, który wyrównał na 1:1 w pierwszym spotkaniu. Sergej Milinković-Savić główkował celnie, jednak Fernando Muslera ustawił się dobrze na linii i złapał piłkę.

Urus, który przeniósł się do Turcji właśnie z Lazio, uratował Galatasaray również w 42. minucie, gdy Lucas Biglia huknął potężnie z dystansu. Poza tym trwała twarda walka. Przed przerwą było 15 fauli i tylko 3 celne uderzenia. Dziwne, że sędzia Władysław Bezborodow nie pokazał żółtej kartki.

W drugiej połowie Galatasaray musiało postawić wszystko na jedną kartę, ponieważ remis 0:0 premiował awansem Lazio. Nastąpiła podwójna nawałnica. Z chmur nad stadionem lunął deszcz, a Turcy skonstruowali przez 60 sekund dwie akcje. Piłka zaczęła przecinać niebezpiecznie pole bramkowe rzymian.

Między 59. a 62. minutą nastąpiła już nie nawałnica, a trzęsienie ziemi. Padły trzy gole! Dwa dla rzymian, jeden dla gości. Marco Parolo strzelił atomowo głową po dośrodkowaniu Lucasa Biglii z rzutu rożnego, a Felipe Anderson wykończył zespołowe rozegranie. Galatasaray odpowiedziało trafieniem Yasina Oztekina i sytuacja niby zmieniła się diametralnie, a w zasadzie wcale. Przy wyniku 2:1 Galatasaray potrzebowało cały czas gola do awansu.

Bramkę, która zamknęła dwumecz, zdobyli jednak gospodarze na 3:1. Miroslav Klose ledwo pojawił się na murawie z ławki, a już pokonał Muslerę z bliska po podaniu Stefana Radu. Tym samym Lazio znów wbiło rywalowi na swoim stadionie trzy bramki, a Galatasaray po raz 12. w historii nie zwyciężyło we Włoszech. Dalej w Lidze Europy gra przedstawiciel Serie A.

Lazio Rzym - Galatasaray Stambuł 3:1 (0:0) 1:0 - Marco Parolo 59' 2:0 - Felipe Andrerson 61' 2:1 - Yasin Oztekin 62' 3:1 - Miroslav Klose 72'

Wynik dwumeczu: 4:2. Awans: Lazio.

Lazio: Federico Marchetti - Abdoulay Konko, Mauricio, Milan Bisevac, Stefan Radu - Sergej Milinković-Savić, Lucas Biglia, Marco Parolo - Felipe Anderson, Senad Lulić (58' Antonio Candreva), Alessandro Matri (70' Miroslav Klose).

Galatasaray: Fernando Muslera - Sabri Sarioglu (66' Umut Bulut), Jason Denayer, Hakan Balta, Lionel Carole - Ryan Donk (85' Bilal Kisa), Aurelien Chedjou - Yasin Oztekin (76' Olcan Adin), Selcuk Inan, Wesley Sneijder - Lukas Podolski.

Sędzia: Władysław Bezborodow (Rosja).

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.

Czy Lazio Rzym wystąpi w finale Ligi Europy?