Bundesliga: Hertha Berlin wróciła do wygrywania, a Paweł Olkowski do roli rezerwowego

Na inaugurację 23. kolejki Bundesligi Hertha Berlin pokonała na wyjeździe 1:0 1.FC Koeln i utrzyma miejsce na najniższym stopniu podium. Gospodarze w końcówce byli bliscy doprowadzenia do remisu.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / DANIEL MAURER

Paweł Olkowski w ostatnim meczu (0:1 z Borussią Moenchengladbach) Kozłów wystąpił w podstawowym składzie, ponieważ Marcel Risse pauzował za żółte kartki. Tym razem Niemiec był dostępny dla trenera Petera Stoegera i dlatego Polak zgodnie z przewidywaniami powrócił do roli rezerwowego.

O losach rywalizacji na RheinEnergieStadion zadecydowała sytuacja z 43. minuty. Po składnej akcji Herthy Salomon Kalou dograł w pole karne do Vedada Ibisevicia, a Bośniak w dogodnej pozycji uderzył płasko z pierwszej piłki i nie dał szans Timo Hornowi.

Berlińczycy zeszli na przerwą z przewagą i nie roztrwonili jej po zmianie stron, choć gospodarze mieli kilka okazji do wyrównania. Nieznacznie chybił wprowadzony na boisko Milos Jojić, w 82. minucie po dośrodkowaniu Rissego Anthony Modeste oddał strzał, po którym piłka zatrzymała się na słupku, a kilka chwil później Rune Jarstein w dobrym stylu obronił groźną próbę Philippa Hosinera.

Hertha nie zachwyciła, ale zdołała odnieść pierwsze ligowe zwycięstwo w 2016 roku. Ekipa Pala Dardaia zanotowała wcześniej cztery remisy (0:0 z FC Augsburg, 3:3 z Werderem Brema, 0:0 z Borussią Dortmund i 1:1 z VfL Wolfsburg) oraz doznała porażki 0:2 z VfB Stuttgart.

W następnej serii gier Hertha podejmie Eintracht Frankfurt, a Koeln czeka wyjazdowa konfrontacja z FC Ingolstadt 04.

1.FC Koeln - Hertha Berlin 0:1 (0:1)
0:1 - Ibisević 43'

Koeln: Horn - Maroh, Mavraj, Heintz - Risse, Lehmann, Hector (69' Jojić), Mladenović (59' Hosiner) - Gerhardt, Modeste, Bittencourt (79' Hartel).

Hertha: Jarstein - Pekarik, Stark, Brooks, Plattenhardt - Weiser, Skjelbred, Lustenberger (68' Hegeler), Haraguchi (90+2' Stocker) - Ibisević, Kalou (79' Baumjohann).

Żółte kartki: Modeste, Jojić (Koeln) oraz Brooks, Plattenhardt (Hertha).