Bundesliga: Kolejne zwycięstwo Bayernu Monachium. Robert Lewandowski z golem

Bayern Monachium kolejny raz udowodnił, że w Bundeslidze nie ma na niego mocnych. Podopieczni Pepa Guardioli pokonali VfL Wolfsburg 2:0. Jednego gola zdobył Robert Lewandowski.

Mateusz Karoń
PAP/EPA / PETER STEFFEN

O umiejętności zamknięcia rywala przez Bayern wiedzą wszyscy. Podczas meczu z Juventusem momentami Bawarczycy w dziesiątkę znajdowali się na połowie Włochów. Podobnie wyglądało to w Wolfsburgu.

Do przerwy lider Bundesligi nie potrafił jednak zrobić użytku z przygniatającej przewagi. Większość akcji Bayern finalizować próbował za pomocą dośrodkowań. Przy parze stoperów, którą stworzyli Dante i Naldo, taktyka ta nie miała prawa przynieść efektów. Obaj Brazylijczycy są wysocy i silni, a do tego ich największą domeną jest właśnie gra głową.

Mecz rozkręcił się w drugiej połowie. Bayern zaprezentował kilka ciekawych akcji. Wreszcie z kontrą wyszły też "Wilki". Wrzutkę strzałem z woleja wykańczał Julian Draxler. W pojedynku wychowanków Schalke 04 Gelsenkirchen lepszy okazał się jednak Manuel Neuer.

Chwilę później było już 1:0 dla gości. Strzał oddał Robert Lewandowski, ale piłkę zablokował obrońca Wolfsburga. Tę dopadł z kolei Kingsley Coman. Francuski skrzydłowy natychmiast skierował ją do siatki.

Gola zdobył również Lewandowski. Dośrodkowanie Comana klatką piersiową zgrał do Polaka Franck Ribery. "Lewy" uderzył sytuacyjnie, podwyższając wynik spotkania na 2:0.

Polski snajper mógł i powinien mieć na koncie dwa trafienia. Otrzymał już od Thomasa Muellera podanie, wpakował piłkę do bramki, ale Manuel Graefe odgwizdał w tej sytuacji spalonego. Według niemieckiego arbitra był na nim Mueller. Powtórki wykazały natomiast, że Graefe pomylił się bardzo mocno.

VfL Wolfsburg - Bayern Monachium 0:2 (0:0)
0:1 - Kingsley Coman 67'
0:2 - Robert Lewandowski 74'

VfL Wolfsburg: Koen Casteels - Vieirinha, Naldo (76' Robin Knoche), Dante, Ricardo Rodriguez - Christian Traesch (72' Andre Schuerrle), Luiz Gustavo - Julian Draxler, Maximilian Arnold, Marcel Schaefer (84' Ismail Azzaoui) - Max Kruse

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Joshua Kimmich, David Alaba, Juan Bernat - Xabi Alonso - Kingsley Coman (88' Sebastian Rode), Thomas Mueller, Arjen Robben (56' Franck Ribery), Douglas Costa (50' Thiago Alcantara) - Robert Lewandowski

Żółte kartki: Bernat 78' (Bayern)

Sędziował: Manuel Graefe (Berlin)

Widzów: 30000