Sparingowo: Zagłębie rozpędza się przed ligą. Ostatni sprawdzian na plus

Za beniaminkiem I ligi, Zagłębiem Sosnowiec, ostatni mecz kontrolny przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Sztab szkoleniowy może być zadowolony z postawy zespołu, który 3:0 pokonał Nadwiślan Góra.

Olga Krzysztofik
Zagłębie Sosnowiec / Zagłębie Sosnowiec

Sosnowiczanie długo musieli czekać na pierwsze sparingowe zwycięstwo, które odnieśli dopiero tydzień temu, pokonując Górnika Wałbrzych. Od tego czasu Zagłębiacy rozgromili IV-ligowy Górnik Piaski, a wygraną zanotowali również w ostatnim sparingu przed ligą.

Zagłębie mocno weszło w mecz, gdyż mogło prowadzić już po dwóch minutach. Nadwiślan próbował odpowiadać równie efektownie, ale za każdym razem trafiał wprost w dobrze grającego Wojciecha Fabisiaka. Gospodarze przeważali od samego początku, lecz nie umieli udokumentować tego bramką. Ta przyszła dopiero w 32. minucie. Z rzutu rożnego idealnie dośrodkował Sebastian Dudek, a z pola karnego uderzył Łukasz Matusiak, bramkarz Nadwiślana próbował interweniować, ale piłka po jego rękach wylądowała w bramce.

Sosnowiczanie mogli zakończyć pierwszą połowę z prowadzeniem 2:0, ale w 41. minucie Michał Bajdur trafił w słupek, jednak drugiego gola zdobyli po przerwie. W 61. minucie piłka wędrowała od nogi do nogi, a całość zaczął i wykończył strzałem z 10 metrów Krzysztof Markowski, asystę przy tym trafieniu zaliczył Robert Bartczak.

Podopieczni Artura Derbina spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku i ostatecznie zwyciężyli 3:0. W 82. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Jakub Wilk, a akcję strzałem głową wykończył Łukasz Sołowiej, który na murawie pojawił się zaledwie dwie minuty wcześniej.

Dla Zagłębia Sosnowiec był to ostatni sprawdzian przed startem rundy wiosennej. W piątek 4 marca beniaminek zmierzy się na wyjeździe z Wigrami Suwałki.

Zagłębie Sosnowiec - Nadwiślan Góra 3:0 (1:0)
1:0 - Łukasz Matusiak 32'
2:0 - Krzysztof Markowski 61'
3:0 - Łukasz Sołowiej 82'

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak - Fonfara, Vezalov (80' Sołowiej), Markowski, Udovicić (80' Ninković) - Matusiak, Dudek (66' Martinez) - Bajdur (66' Wilk), Fidziukiewicz (46' Ryndak), Bartczak - Arak (66' Paluchowski).

Nadwiślan Góra: Błąkała - Ceglarz, Korneta, Jarosz, Wójcik, Wasiluk, Kaszok, Ogrocki, Mahmed, Musiolik, Bętkowski.
Grali także: Mieczkowski, Stefański, Skrobol, Widuch, Piwowarczyk.

Źródło: TVP S.A.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!