Wigry - Zagłębie: Ligową wiosnę czas zacząć!

Po ponad trzech miesiącach przerwy do gry wracają I-ligowcy. Na początek kolejki inaugurującej wiosenne zmagania Wigry Suwałki będą podejmować Zagłębie Sosnowiec.

Olga Krzysztofik

W jesiennym spotkaniu obu drużyn emocji nie zabrakło. Mimo że Zagłębie fatalnie rozpoczęło konfrontację, to powstało z kolan i w drugiej połowie pokazało się z walecznej strony. Jednak minimalnie lepsi, o jedną bramkę, okazali się piłkarze Wigier.

Sosnowiczanie przegrali 2:3, ale mieli szansę na wywalczenie remisu. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry sfaulowany został Tomasz Szatan, a sędzia odgwizdał rzut karny. Do piłki podszedł Michał Fidziukiewicz, Hieronim Zoch wyczuł jego intencję i rzucił się w dobry róg. Piłka odbiła się od rękawicy i słupka, a na dobitkę pośpieszył Jakub Arak, lecz uderzył ponad poprzeczką.

Od tamtego czasu w szeregach Zagłębia doszło do kilku zmian, ponadto zespół nauczył się grać od początku meczu, a nie dopiero od stanu 0:2. Wskazuje na to pozycja beniaminka w ligowej tabeli. Sosnowiczanie spędzili zimę na trzecim miejscu, mając na koncie 33 punkty. Przed wznowieniem rozgrywek otwarcie mówią o swoim celu, jakim jest awans do Ekstraklasy.

Aby zrealizować ten cel, nie mogą pozwolić sobie na porażki z niżej notowanymi przeciwnikami. Do takich należą Wigry. Zespół z Suwałk obecnie plasuje się na 15. miejscu w tabeli, a na miejsce barażowe "awansował" tylko dzięki wycofaniu się Dolcana Ząbki, gdyż zimę spędził w strefie spadkowej.

Tabela jako faworyta wskazuje rewelacyjnego beniaminka. Natomiast piątkowe spotkanie będzie okazją dla obu drużyn do przełamania złej passy. Piłkarze Wigier przegrali siedem ostatnich meczów na własnym stadionie, podobnie jak sosnowiczanie trzy ostatnie wyjazdowe starcia.

W szeregach Zagłębia z powodu kartek pauzować Marcin Sierczyński oraz Łukasz Sołowiej, natomiast kontuzja wyłączyła z gry na dłuższy czas Konrada Budka, a występ Martina Pribuli jest zagrożony przez uraz stawu skokowego Słowaka.