Ligue 1: Pewna wygrana Stade Rennes, gol Kamila Grosickiego

Stade Rennes w europejskich pucharach? Jest na to duża szansa. Drużyna Kamila Grosickiego pokonała w meczu 29. kolejki FC Nantes aż 4:1 (4:0). A jednym z budowniczych sukcesu był właśnie reprezentant Polski.

Sebastian Najman

Kamil Grosicki rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie i już po kilkudziesięciu sekundach miał powody do zadowolenia. Polak najpierw wywalczył rzut wolny, a następnie to właśnie jego dośrodkowanie zapoczątkowało sytuację bramkową. Jeden z obrońców Nantes odbił piłkę prosto pod nogi Ousmane Dembele, a ten mimo drobnych problemów w przyjęciu całkowicie zaskoczył Remy'ego Riou.

Gospodarze błyskawicznie wskoczyli na właściwe tory i po kwadransie prowadzili 2:0 - wówczas na listę strzelców wpisał się "Grosik"! 27-latek wykorzystał górne podanie Romaina Danze, wbiegł w pole karne i posłał futbolówkę tuż obok golkipera Kanarków. Były zawodnik Legii Warszawa z ośmioma golami na koncie jest najskuteczniejszym graczem Stade Rennes w trwającym sezonie Ligue 1.

W kolejnych minutach w ofensywie brylowała tyko jedna drużyna. Świetnie prezentował się Grosicki, ale to Dembele przyćmił wszystkich obecnych na boisku. 18-latek w 23. minucie do swojego dorobku dopisał asystę przy trafieniu Cheikh'ego M'Bengue, lecz na tym nie koniec. Rozbici goście tuż przed zejściem do szatni otrzymali kolejny cios. Kto wcielił się w rolę kata? Ousmane Dembele. Francuz zwiódł obrońcę i pewnie pokonał Riou.

Wysokie prowadzenie sprawiło, że miejscowi oddali inicjatywę 8-krotnym mistrzom Francji. To oni naciskali, szukali okazji i w 60. minucie w końcu zmniejszyli straty. Pozostawiony bez opieki Adryan huknął nie do obrony.

W 67. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Giovanni Sio. Słuszna decyzja sędziego o wyrzuceniu piłkarza Rennes nie wpłynęła jednak na końcowy rezultat rywalizacji na Roazhon Park. Zespół Kamila Grosickiego, który został zmieniony w 85. minucie, w pełni zasłużenie zainkasował komplet punktów i awansował w tabeli na czwarte miejsce.

Stade Rennes - FC Nantes 4:1 (4:0)
1:0 - Ousmane Dembele 1'
2:0 - Kamil Grosicki 15'
3:0 - Cheikh M'Bengue 23'
4:0 - Ousmane Dembele 45'
4:1 - Adryan 60'

Stade Rennes: Benoit Costil - Romain Danze, Pedro Mendes, Sylvain Armand, Cheikh M'Bengue - Kamil Grosicki (85' Joris Gnagnon), Gelson Fernandes, Benjamin Andre, Ousmane Dembele (80' Jeremie Boga), Yoann Gourcuff (65' Ludovic Baal) - Giovanni Sio.

FC Nantes: Remy Riou - Youssouf Sabaly, Oswaldo Vizcarrondo, Lorik Cana, Wilfried Moimbe - Adrien Thomasson (61' Johan Audel), Remi Gomis, Guillaume Gillet, Alejandro Bedoya, Adryan (60' Yacine Bammou) - Kolbeinn Sigthorsson (72' Emilliano Sala).

Czerwona kartka: Giovanni Sio /67' - druga żółta/ (Rennes).

Żółte kartki: Benjamin Andre, Giovanni Sio (Rennes) oraz Kolbeinn Sigthorsson, Johan Audel (FC Nantes).