Miedź - Zawisza: Spadkowicz nie wykorzystał szansy

Zawisza Bydgoszcz przed meczem w Legnicy z Miedzią wiedział, że punkty zgubiły wszystkie trzy zespoły z czołówki tabeli. Jednak spadkowicz z Ekstraklasy zaledwie zremisował w Legnicy z Miedzią.

W przypadku wygranej w Legnicy nad Miedzią Zawisza Bydgoszcz zrównałby się punktami z 3. w tabeli Zagłębiem Sosnowiec, a do wicelidera Arki Gdyni traciłby już tylko 3 punkty.

W pierwszych minutach więcej do powiedzenia mieli gospodarze. W 9. minucie Tadas Labukas uderzył sprzed pola karnego, ale minimalnie przestrzelił. Po dwudziestu minutach spotkanie wyrównało się. Zespoły długo rozgrywały piłkę w środku pola, ale nie miało to przełożenia na stwarzane sytuacje podbramkowe.

Goście po raz pierwszy poważniej zagrozili legniczanom w 27. minucie, ale strzał głową Kamila Drygasa pewnie obronił dobrze ustawiony Paweł Kapsa. Cztery minuty później mocny strzał na bramkę Łukasza Sapeli oddał Petteri Forsell, ale bramkarz odbił uderzenie. Chwilę później niebezpiecznie przymierzył Wojciech Łobodziński, Sapela obronił nogami.

Trzy minuty przed przerwą gospodarze dopięli swego i objęli prowadzenie. Wprawdzie Sapela odbił strzał Łobodzińskiego, ale wobec dobitki Artjoma Artjunina był już bezradny.

Po przerwie do ataku ruszyli goście. W 50. minucie po wrzutce z rogu Piotr Stawarczyk trafił w słupek. Pięć minut później był już remis. Do nieudanego strzału Gala Arela doszedł Karol Angielski i wbił piłkę do bramki.

W 70. minucie Zawisza mógł objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu Kapsa nie złapał piłki, która dotarła do zawodnika gościa, ale strzał który oddał Mica przeleciał ponad poprzeczką.

W końcówce obydwa zespoły dążyły do zdobycia zwycięskiego gola. W 85. minucie Drygas wybijając piłkę niemal z linii bramkowej uratował Zawiszę. Chwilę wcześniej strzał Forsella sparował bramkarz gości. W doliczonym czasie uderzenie Sebastiana Kamińskiego minimalnie minęło cel, a chwilę później Angielski z woleja uderzył wprost w Kapsę.

Miedź Legnica - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:0) 1:0 - Artjunin 42' 1:1 - Angielski 55'

Miedź Legnica: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Tomasz Midzierski, Michał Stasiak, Artjom Artjunin, Damian Rasak, Łukasz Garguła, Wojciech Łobodziński, Petteri Forsell, Marek Gancarczyk (71' Marcin Garuch), Tadas Labukas (88' Bartosz Ślusarski)

Zawisza Bydgoszcz: Łukasz Sapela - Sebastian Kamiński, Jean-Yves M'voto, Piotr Stawarczyk, Damian Michalik (54' Blazo Igumanović), Karol Danielak (27' Mica), Kamil Drygas, Gal Arel, Jakub Smektała, Sylwester Patejuk (80' Jakub Łukowski), Karol Angielski.

Żółte kartki: Stasiak (Miedź), Kamiński (Zawisza).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Zawisza Bydgoszcz awansuje do Ekstraklasy?