LM: Koszmarny mecz na Etihad Stadium. Spotkanie niegodne Ligi Mistrzów

Dramatyczny poziom zaprezentowali piłkarze Manchesteru City i Dynama Kijów podczas wtorkowego meczu Ligi Mistrzów. Gole na Etihad Stadium nie padły.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / EPA/Peter Powell

Łukasz Teodorczyk otrzymał szansę gry w podstawowym składzie Dynama Kijów, ale zaprzepaścił ją. Polak był przy piłce w pierwszej połowie ledwie kilka razy, oddał jeden bardzo słaby (aczkolwiek celny) strzał, który nie sprawił żadnych problemów Joe Hartowi i tak naprawdę to koniec dokonań Teodorczyka. W przerwie został zmieniony.

Pierwsza połowa była bardzo słaba. Manchester City potwierdził, że znajduje się w bardzo słabej formie i ani razu nie zagroził bramce Dynama. Jedynymi godnymi odnotowania sytuacjami były dwie kontuzje stoperów The Citizens. Już w siódmej minucie urazu doznał Vincent Kompany, a następnie to samo spotkało Nicolasa Otamendiego.

Druga połowa nie była lepsza. Pod bramką Ukraińców zagotowało się między 58. a 61. minutą. Najpierw niecelnie z rzutu wolnego przymierzył Yaya Toure, po chwili obok bramki strzelił Sergio Aguero aż w końcu z prawej strony pola karnego mocno uderzył Jesus Navas i futbolówka trafiła w słupek.

Kolejne fragmenty spotkania znów były bardzo kiepskie. Pierwszy celny strzał gospodarze oddali dopiero w 73. minucie. Yaya Toure przymierzył z 16 metrów wprost w bramkarza. Tymczasem w doliczonym czasie gry Oleksandr Jakowenko z kilku metrów uderzył wprost w Harta i zaprzepaścił szansę na zdobycie gola.

Ostatecznie bramki w tym spotkaniu nie padły, a poziom widowiska był niegodny meczu Ligi Mistrzów. Obie drużyny zaprezentowały się bardzo, bardzo słabo. Do kolejnej rudny awansował Manchester City dzięki zwycięstwu 3:1 w pierwszym pojedynku.

Manchester City - Dynamo Kijów 0:0

Pierwszy mecz: 3:1
Awans: Manchester City

Man City: Joe Hart - Pablo Zabaleta, Vincent Kompany (7' Eliaquim Mangala), Nicolas Otamendi (23' Martin Demichelis), Gael Clichy, Fernando, Fernandinho, Yaya Toure, Jesus Navas, David Silva (79' Raheem Sterling), Sergio Aguero.

Dynamo: Ołeksandr Szowkowski - Domagoj Vida, Jewhen Chaczeridi, Aleksandar Dragović, Vitorino Antunes, Denis Garmasz (64' Serhij Sydorczuk), Miguel Veloso, Andrij Jarmolenko, Witalij Bujalski, Ołeh Husiew (62' Oleksandr Jakowenko), Łukasz Teodorczyk (46' Derlis Gonzalez).

Żółte kartki: Nicolas Otamendi (Man City) oraz Denis Garmasz, Vitorino Antunes (Dynamo).

Sędzia: Ovidiu Hategan (Rumunia).