Juventus skrzywdzony w meczu z Bayernem! Arbiter nie uznał prawidłowego gola Moraty

Dyrektor sportowy Juventusu Giuseppe Marotta nie krył złości po porażce Juventusu w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. Działacz ma rację twierdząc, że sędzia powinien uznać gola Alvaro Moraty w 23. minucie, ale dopatrzył się spalonego.

Konrad Kostorz
TOBIAS SCHWARZ / AFP AFP / TOBIAS SCHWARZ / AFP / TOBIAS SCHWARZ / AFP

W 23. minucie, kiedy Juventus prowadził 1:0, Manuel Neuer popełnił błąd przy wykopywaniu piłki z własnego pola karnego. Została ona zatrzymana na 25. metrze przez jednego z graczy Bianconerich, który dograł ją do stojącego przed bramkarzem Alvaro Moraty, a ten natychmiastowym strzałem posłał ją do siatki. Sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną, jednak nieco bliżej bramki od Hiszpana w momencie podania znajdował się Joshua Kimmich.

- To sytuacja, która zmieniła oblicze meczu. Takie błędy na najwyższym poziomie są bardzo kosztowne i robią różnicę. Nie chcę szukać usprawiedliwień dla naszego niepowodzenia, ale mam nadzieję, że w przyszłości włoskie kluby będą lepiej chronione przez arbitrów - skomentował niezadowolony Giuseppe Marotta, cytowany przez football-italia.net.

Dyrektor Juventusu ma słuszne pretensje do asystenta Jonasa Erikssona, jednak włoski zespół nie podłamał się błędnym werdyktem i kilka chwil później strzelił uznanego już gola na 2:0. Bianconeri bardziej powinni żałować zmarnowanych stuprocentowych okazji: Juana Cuadrado w końcówce pierwszej polowy oraz Moraty krótko po zmianie stron. Gdyby turyńczycy objęli prowadzenie 3:0, Bayern mógłby nie wstać już z kolan, a ostatecznie zwyciężył 4:2 po dogrywce.