Ligue 1: Zwycięstwo Auxerre, gol Jelenia

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Piłkarze AJ Auxerre przełamali niemoc w ofensywie i wygrali na wyjeździe z AS Nancy. Osłabione PSG pewnie ograło FC Nantes. Cenne zwycięstwo odniósł także beniaminek z Le Havre, który tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego rozstrzygnął na swoją korzyść konfrontację z Rennes.

W tym artykule dowiesz się o:

Auxerre wykorzystało pojedynek z grającą w kratkę drużyną AS Nancy do przerwania serii ośmiu spotkań z rzędu bez zwycięstwa, w których podopieczni Jeana Fernandeza strzelili zaledwie jednego gola. Na Stade Marcel Picot Gennaro Bracigliano dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki, a jedną z bramek dla zespołu AJA zdobył Ireneusz Jeleń, dla którego było to czwarte trafienie w bieżącym sezonie. Polak przebywał na boisku przez 90 minut, w doliczonym czasie gry zastąpił go Daniel Niculae. Tymczasem Dariusz Dudka ponownie oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Największą niespodzianką jest porażka Rennes w starciu z najsłabszą drużyną w lidze - beniaminkiem z Le Havre. Goście byli nieskuteczni, a piłkarze Le Havre w 90. minucie wykorzystali jedną z niewielu dogodnych okazji do zdobycia gola i ostatecznie dopisali do swojego dorobku cenne trzy punkty. Zwycięstwo zapewnił im najlepszy strzelec - Amadou Alassane.

Osłabione brakiem Guillaume Hoarau Paris Saint Germain nie miało problemów z ograniem FC Nantes. Stołeczny klub wygrał na wyjeździe aż 4:1. W sobotę trzy punkty wywalczyli także zawodnicy St Etienne, Toulouse FC i Lille OSC. Zespół Rudi'ego Garcii przegrywał do 59. minuty z FC Sochaux 0:2, ale odwrócił losy meczu i ostatecznie wygrał z niżej notowanym rywalem 3:2.