22. kolejka Primera Division: Kolejne zwycięstwo Realu, derby Sevilli dla Betisu

Real Madryt przedłużył serię zwycięskich meczów, Królewscy pokonali Racing Santander i umocnili się na 2. pozycji w tabeli Primera Division. Z kolei Sevilla niespodziewanie musiała uznać wyższość niżej notowanego Betisu w prestiżowym derbowym pojedynku.

Piotr Robaczyński

Przed derbowym pojedynkiem w Sewilli faworytem byli gospodarze, którzy zajmowali 3. pozycję w tabeli i wyprzedzali broniący się przed spadkiem z ligi Betis aż o szesnaście punktów. Podopieczni Manolo Jiméneza nie wykorzystali jednak atutu własnego boiska i musieli uznać wyższość niżej notowanego rywala. Duże znaczenie dla losów spotkania miała czerwona kartka, którą w 69. minucie ukarany został Aldo Duscher, goście już dwie minuty później wykorzystali osłabienie rywala i objęli prowadzenie po golu Sergio Garcii. W 83. minucie wynik na 2:0 podwyższył Ricardo Oliveira i choć gospodarze ambitnie dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu, nie udało im się odrobić strat i ostatecznie przegrali 1:2. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Frederic Kanouté.

W drugim sobotnim spotkaniu Real Madryt pokonał Racing Santander 1:0. Królewscy nie zagrali wielkiego meczu, ale mimo nieobecności kilku podstawowych zawodników, osiągnęli cel i dopisali do swojego dorobku cenne trzy punkty. W barwach Realu zadebiutował Julien Faubert, wypożyczony z West Ham United piłkarz zastąpił w 61. minucie Arjena Robbena. Gola na wagę trzech punktów zdobył natomiast Gonzalo Higuaín, a mecz z ławki rezerwowych obserwował Jerzy Dudek. Real zanotował siódme zwycięstwo z rzędu w lidze i umocnił się na 2. pozycji w tabeli Primera Division.