Ligue 1: Marsylia upokorzona już w pierwszym kwadransie. Asysta Grosickiego

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Bardzo dobry, szybki mecz na inaugurację 31. kolejki Ligue 1. Na Stade Velodrome, Olympique Marsylia kolejny raz sprawiła zawód swoim kibicom, 2:5 przegrywając ze Stade Rennes. Kamil Grosicki grał do 60. minuty i zapisał asystę.

Olympique Marsylia w tym sezonie zawodzi na całej linii, a na Stade Velodrome nie wygrała od bardzo dawna. W każdym kolejnym meczu gospodarze pracują na odzyskanie zaufania kibiców, ale w piątkowy wieczór jeszcze bardziej się pogrążyli.

Goście z Rennes okazali się bezlitośni i już pierwszy kwadrans spotkania wystarczył, by w Marsylii na trybunach zrobiło się gorąco. Kiedy w 14. minucie na tablicy świetlnej widniało 0:3 część fanów opuściła stadion, a pozostali rzucali w stronę piłkarzy różnego rodzaju przedmioty. Interweniowały służby porządkowe, bowiem kibice chcieli wedrzeć się na murawę.

Dwa gole dla gości były autorstwa wracającego po kontuzji Yoanna Gourcuffa. Do protokołu wpisał się też Kamil Grosicki, który asystował przy drugim golu, zagrywając z rzutu wolnego wprost na głowę Fallou Diagne. Polak przebywał na boisku do 60. minuty.

Tak wysoka porażka jest policzkiem w twarz gospodarzy. Wielce prawdopodobne, że za ten blamaż posadą zapłaci ich trener. Treningi, kwalifikacje i wyścig 2016 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX na żywo tylko w Eleven Sports. SPRAWDŹ, gdzie oglądać kanał. Olympique Marsylia - Stade Rennes 2:5 (1:3)

0:1 - Yoann Gourcuff 4' 0:2 - Fallou Diagne 9' 0:3 - Ousmane Dembele 14' 1:3 - Florian Thauvin 20' 2:3 - Rolando 50' 2:4 - Yoann Gourcuff 59' 2:5 - Giovani Sio 77'

Składy: Olympique Marsylia:

Steve Mandanda Javier Manquillo, Rolando, Nicolas N'Koulou, Brice Dja Djedje (66' Romain Alessandrini), Mauricio Isla, Lassana Diarra, Georges-Kevin N'Koudou (73' Bouna Sarr), Remy Cabella, Florian Thauvin (78' Abou Diaby), Michy Batshuayi.

Stade Rennes: Benoit Costil - Romain Danze, Fallou Diagne, Sylvain Armand, Ludovic Baal, Kamil Grosicki (60' Cheikh M'Bengue), Gelson Fernandes, Benjamin Andre, Ousmane Dembele (79' Joris Gnagnon), Yoann Gourcuff (65' Jeremie Boga), Giovani Sio.

Żółte kartki: Rolando, Batshuayi (Marsylia) oraz Andre (Rennes).

Sędzia: Sebastien Moreira.

{"id":"","title":""}