Towarzysko: Węgrzy nie dali się pokonać Chorwatom, Albańczycy dzielnie walczyli w Wiedniu

Reprezentacja Węgier w składzie z dwoma piłkarzami występującymi na co dzień w Ekstraklasie zdołała zremisować w meczu towarzyskim z silniejszą kadrowo Chorwacją. Spotkanie w Budapeszcie zakończyło się remisem 1:1.

Konrad Kostorz
FERENC ISZA / AFP / FERENC ISZA / AFP

Pierwszego gola w pojedynku uczestników Euro 2016 strzelił Mario Mandzukić. Napastnik Juventusu bezbłędnie zamknął akcję po precyzyjnym dośrodkowaniu Ivana Perisicia. Węgrzy zdołali odrobić stratę za sprawą kapitalnego strzału Balazsa Dzsudzsaka z rzutu wolnego. Gwiazdor Madziarów przymierzył idealnie niemal w okienko i Lovre Kalinić nie miał nic do powiedzenia.

W drużynie Bernda Storcka od pierwszego do ostatniego gwizdka wystąpił Richard Guzmics z Wisły Kraków, w 46. minucie do gry wszedł lider klasyfikacji strzelców Ekstraklasy Nemanja Nikolić, z kolei trzeci z powołanych ligowców z Polski Adam Gyurcso z Pogoni Szczecin nie pojawił się na boisku.

Przyzwoity wynik w konfrontacji z silnymi kadrowo Austriakami osiągnęli Albańczycy. Rewelacja eliminacji mistrzostw szybko straciła dwie bramki, ale później zdołali zmniejszyć dystans. W końcówce ekipa Marcela Kollera grała w przewadze i miała kilka szans na przypieczętowanie sukcesu, jednak Etrit Berisha kolejny raz nie skapitulował.

Pewne zwycięstwo nad Litwą odniosła reprezentacja Rosji. Odkąd zespół objął Leonid Słucki, Sborna prezentuje się korzystnie, ale prawdziwy test czeka ją we wtorek - wyjazdowe spotkanie z Francją. Wśród pokonanych do 80. minuty zagrał Fiodor Cernych z Jagiellonii Białystok.

Węgry - Chorwacja 1:1 (0:1)
0:1 - Mandzukić 29'
1:1 - Dzsudzsak 79'

Węgry: Dibusz (46' Bogdan) - Fiola, Lang, Guzmics, Korhut - Gera, Nagy (46' Elek) - Nemeth (46' Nikolić), Kleinsheisler (80' Bode), Dzsudzsak (81' Stieber) - Priszkin (46' Szalai).

Chorwacja: L. Kalinić - Vida, Corluka, Schildenfeld, Vrsaljko - Brozović, Modrić, Antolić, Kovacić (75' Srna), Perisić - Mandzukić.

Austria - Albania 2:1 (2:0)
1:0 - Janko 6'
2:0 - Harnik 13'