Gonzalo Higuain zawieszony na cztery kolejki! Poważne osłabienie Napoli przed finiszem sezonu

Władze Serie A nałożyły surową karę na Gonzalo Higuaina, który otrzymał czerwoną kartkę w meczu 31. kolejki pomiędzy Udinese Calcio a SSC Napoli (3:1). Argentyńczyk będzie pauzował w czterech spotkaniach.

Konrad Kostorz
AFP / Carlo Hermann

Gonzalo Higuaina jeden pojedynek przymusowej przerwy czeka za otrzymanie czerwonej kartki, dwa za niesportowe zachowanie w stosunku do przeciwnika oraz jeden za protesty z powodu decyzji sędziów. Łącznie cztery mecze pauzy plus 20 tysięcy euro grzywny.

"Pipita" nie utrzymał nerwów na wodzy w drugiej połowie pojedynku na Stadio Friuli. Kiedy arbiter uznał, że celowo uderzył ręką przeciwnika bez piłki i wyrzucił go z boiska, napastnik odepchnął sędziego i nie szczędził mu gorzkich słów, a następnie wdał się w przepychanki z graczami Udinese Calcio.

Higuain nie wystąpi w spotkaniach z Hellasem Werona, Interem Mediolan, Bologna FC oraz AS Roma. Wróci dopiero na trzy ostatnie kolejki Serie A, kiedy SSC Napoli może nie mieć już szans na Scudetto. Obecnie traci do Juventusu Turyn 6 punktów.

Argentyńczyk to zdecydowany lider klasyfikacji strzelców i drugi od ponad 50 lat zawodnik, który w pojedynczym sezonie Serie A zdobył co najmniej 30 goli! Jedynym klasycznym napastnikiem poza Higuainem w kadrze Napoli jest Manolo Gabbiadini, ewentualnie w ataku mogą grać również Jose Callejon i Lorenzo Insigne.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)