Świetna druga połowa Pogoni Siedlce. Beniaminek na kolanach

Piłkarze trenera Marcina Sasala nie zawiedli swoich kibiców. W sobotni wieczór Pogoń Siedlce bez problemów pokonała MKS Kluczbork.

Jakub Artych

Co prawda na początku meczu lepsze wrażenie stwarzali piłkarze z Kluczborka, to jednak z biegiem czasu zarysowała się wyraźna przewaga biało-niebieskich. Trener Marcin Sasal zdecydował się pierwszy raz w tym sezonie na bardzo ofensywne zestawienie, wystawiając dwóch rosłych napastników - Daniela Gołębiewskiego oraz Adama Dudę. Żaden z nich bramki nie strzelił, jednak biało-niebiescy wykonali plan w 100-procentach.

Już w 11 minucie, po wrzutce Bartosza Osolińskiego groźnie główkował Daniel Gołębiewski, jednak doskonałą interwencją wykazał się Pogorzelec. Kwadrans później z piłką w pole karne wpadł Mariusz Rybicki i posłał ją minimalnie obok prawego słupka bramki. Najlepszą okazję w pierwszej połowie zmarnował Kamil Jonkisz, którego strzał znakomicie obronił Oskar Pogorzelec.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej połowie, a konkretnie między 62 a 64 minutą. Najpierw znakomite podanie ze skrzydła wykorzystał Daniel Chyła, który strzałem głową pokonał bezradnego bramkarza MKS-u. 120 sekund później Adam Duda umiejętnie podał do Mariusza Rybickiego, który strzałem z kilku metrów podwyższył prowadzenie gospodarzy. Po dwóch ciosach piłkarze Andrzeja Konwińskiego nie byli w stanie podjąć wyrównanej walki z rywalami.

Piłkarze z Siedlec natomiast konsekwentnie realizowali swoją taktykę. Podopiecznym Marcina Sasala udało się w końcówce strzelić jeszcze trzecią bramkę. Po zagraniu Kamila Jonkisza, formalności dopełnił Konrad Wrzesiński.

Zwycięstwo piłkarzom z Siedlec było potrzebne jak tlen. Dzięki wygranej zawodnicy z Mazowsza awansowali na 12. miejsce w lidze.

Pogoń Siedlce - MKS Kluczbork 3:0 (0:0)
1:0 - Daniel Chyła 62'
2:0 - Mariusz Rybicki 64'
3:0 - Konrad Wrzesiński 86'

Pogoń: Rafał Misztal - 93. Konrad Wrzesiński, 3. Rafał Zembrowski, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła - 10. Mariusz Rybicki, 25. Rafał Augustyniak, 20. Bartosz Osoliński (89, 6. Marcin Paczkowski), 11. Kamil Jonkisz - 19. Daniel Gołębiewski (90, 27. Rafał Maćkowski), 15. Adam Duda (77, 9. Krzysztof Bodziony).

MKS: 1. Oskar Pogorzelec - 11. Adam Orłowicz (67, 7. Łukasz Uszalewski), 3. Paweł Gierak, 26. Bartosz Brodziński, 20 Kamil Nitkiewicz - 6. Michał Szewczyk (67, 21. Kamil Kuczak), 13. Marcin Nowacki, 77. Sebastian Deja, 5. Rafał Niziołek, 27. Piotr Madejski - 8. Piotr Giel (67, 23. Michał Kojder)

Żółte kartki: Kamil Jonkisz (Pogoń) oraz Marcin Nowacki, Michał Kojder, Kamil Nitkiewicz (MKS)

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)